Канада повідомила про створення міжнародної координаційної групи для родичів жертв катастрофи літака МАУ

Сім'ї жертв авіакатастрофи мають отримати відповіді, яких вони заслуговують, заявили в уряді Канади
Фото: EPA

Міжнародну групу з координації та реагування для сімей жертв катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" в Ірані очолив міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань.

Канада оголосила про створення Міжнародної групи з координації та реагування для сімей жертв катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" в Ірані. Про це 10 січня повідомила пресслужба канадського уряду.

Групу очолив міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань.

10 січня члени групи, в яку увійшли також Україна, Афганістан, Швеція і Великобританія, провели телефонну конференцію.

"Усі країни – учасниці згодні з необхідністю повного і прозорого розслідування причин катастрофи, щоб сім'ї та близькі могли отримати відповіді, яких вони заслуговують. Найближчими днями і тижнями вони продовжуватимуть залишатися в тісному контакті і співпрацюватимуть. Вони продовжуватимуть вести переговори з іншими міжнародними партнерами", – ідеться в повідомленні.

Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана невдовзі після зльоту. На борту перебували  167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу: 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 11 – України (два пасажири і дев'ять членів екіпажу), 10 – Швеції, чотири – Афганістану, три – Великобританії, три – Німеччини. Ніхто не вижив.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 9 січня, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Boeing 737-800 збила іранська ракета "земля – повітря". Про це заявили прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон. Вони припустили, що це сталося ненавмисно. За інформацією американських ЗМІ, ракет було дві. В Ірані називали таку версію брехнею, зазначивши, що ця інформація – частина "психологічних операцій США".

11 січня Генштаб збройних сил Ірану заявив, що літак МАУ збили іранські військові помилково. У відомстві зазначили, що катастрофа сталася невдовзі після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як ідеться в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) і "за формою та висотою польоту був схожий на ворожий об'єкт".

Президент України Володимир Зеленський сказав, що Україна очікує від Ірану повного визнання провини у катастрофі і готовності до відкритого розслідування, вибачень і компенсації.

Чорні скриньки зі збитого літака передадуть для розшифрування до Франції, заявили в Ірані.