Кличко: Звернувся в НАБУ, аби там відкрили кримінальне провадження за заявою Богдана про пропозицію йому якимись особами хабаря
Висловлювання керівника Офісу президента України Андрія Богдана щодо пропозиції йому хабаря слід перевірити в межах досудового розслідування, переконаний мер Києва Віталій Кличко. За його словами, якщо Богдан сказав правду, має бути оголошено підозри, а якщо ні, він повинен попросити вибачення.
Мер Києва Віталій Кличко звернувся в Національне антикорупційне бюро України щодо висловлювань глави Офісу президента Андрія Богдана. Про це Кличко повідомив 1 серпня у Facebook.
"Я звернувся в НАБУ, аби там відкрили кримінальне провадження за заявою Богдана про пропозицію йому якимись особами хабаря. 30 липня пан Богдан заявив ЗМІ, що йому пропонували хабар у $20 млн. І нібито ця розмова була в інтересах київського міського голови, тобто в моїх інтересах. Я не уповноважував жодну особу на подібні "переговори"! А такі висловлювання пана Богдана, який є керівником ОПУ, підлягають перевірці в рамках досудового розслідування, оскільки можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень", – написав Кличко.
Він зазначив, що якщо були такі звернення, потрібно з'ясувати, хто до кого звертався, від чийого імені і з якими пропозиціями.
"Також потрібно з'ясувати, чи отримала посадова особа неправомірну вигоду. Після цього слідчі мають або оголосити підозри встановленим особам, або я буду вимагати від пана Богдана вибачень за розповсюдження неправдивої інформації. Наслідком подібних заяв повинне бути не тільки оприлюднення їх на пресконференціях. Переконаний, що в НАБУ є всі можливості розслідувати оприлюднену інформацію і встановити істину в цій справі. І сподіваюся, що пан Богдан сприятиме розслідуванню. Якщо, звичайно, керівник Офісу президента України сказав журналістам правду", – заявив він.
30 липня на брифінгу глава Офісу президента заявив, що Кличко втратив контроль над столицею і не може впоратися зі "смотрящими" в Київраді. Також, за словами Богдана, йому нещодавно надійшла пропозиція від одного зі "смотрящих" Києва розділити гроші з місцевого бюджету.
"Він висловив пропозицію, що робота з місцевим бюджетом Київської міської ради та Київської місцевої державної адміністрації дає їм змогу отримувати $40 млн на рік. Попросив не чіпати голову Київської міської державної адміністрації та запропонував цей бюджет поділити навпіл", – сказав Богдан.
Кличко назвав брифінг Богдана "байками зі склепу".
У 2003 році Конституційний Суд України вирішив, що КМДА має очолювати особа, яку було обрано міським головою. У листопаді 2010 року четвертий президент України Віктор Янукович розділив ці посади, унаслідок чого мера Леоніда Черновецького на посаді голови міськадміністрації змінив Олександр Попов. У 2014 році, після перемоги Кличка на виборах міського голови Києва, п'ятий президент Петро Порошенко призначив його головою КМДА.
10 липня під час зустрічі із Кличком президент України Володимир Зеленський підтвердив намір розділити повноваження обраного киянами мера й голови КМДА. Кличко заявив, що позбавлення обраного мера виконавчих повноважень – це повернення методів управління часів експрезидента Віктора Януковича й позбавлення Києва самоврядування.
24 липня Богдан відправив у Кабмін лист із нагадуванням про необхідність внесення подання на звільнення Кличка.