Клімкін: Чому я таки не пішов у Раду? Усе дуже просто – команду однодумців не знайшов
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що після завершення каденції працюватиме над втіленням нових ідей.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив у Facebook 20 червня, що вирішив не балотуватися у Верховну Раду, бо не знайшов однодумців.
"Чому я таки не пішов у Раду? Усе дуже просто – команду однодумців не знайшов. Чи то проблема в мені, чи то в існуючих командах. Може, я занадто правильний. Хтозна. Може, і ні. А ідея йти по мажоритарці, там, де, власне, я мешкаю, яка мені видалася досить симпатичною, скінчилась би тим, що я опинився б у Раді, у якій уже все поділено й вирішено. Хотілося більшого. І так, щоб людям в очі потім дивитися було не соромно", – написав Клімкін.
Він зазначив, що після завершення каденції міністра працюватиме над втіленням нових ідей.
Клімкіна призначили міністром закордонних справ у червні 2014 року. У відеозверненні, опублікованому 17 травня у Facebook, він сказав, що подав заяву про відставку. Він повідомляв, що піде на вибори до Верховної Ради як самовисуванець.
Президент України Володимир Зеленський говорив, що пропонував Клімкіну і далі працювати на посаді глави МЗС, але той вирішив "піти в політику".
30 травня Зеленський вніс у Верховну Раду подання про звільнення Клімкіна, але 6 червня парламент не підтримав відставки міністра.
11 червня стало відомо, що Зеленський підписав подання про звільнення Клімкіна й подав до Ради пропозицію призначити главою МЗС України Вадима Пристайка, якого 22 травня було призначено заступником глави Адміністрації Президента.
Клімкін повторно попросив нардепів звільнити його з посади глави МЗС.