Клімкін: Якщо ПАРЄ підтвердить повноваження російської делегації, то на місці Ради я б відкликав запрошення асамблеї спостерігати за нашими виборами

Клімкін: ПАРЄ з російськими депутатами і ПАРЄ без них – це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці
Фото: ЕРА

За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, в українців немає довіри до Парламентської асамблеї Ради Європи.

Україна може відкликати запрошення на парламентські вибори спостерігачів від Парламентської асамблеї Ради Європи, якщо в ПАРЄ повернуть делегацію Росії, заявив 26 червня у Facebook український міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Якщо ПАРЄ підтвердить повноваження російської делегації, то я б на місці Верховної Ради відкликав запрошення ПАРЄ брати участь у спостереженні за нашими парламентськими виборами. Адже ПАРЄ з російськими депутатами і ПАРЄ без них – це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. І зрештою, хто ці люди, щоб навчати нас демократії після того, як вони дозволили РФ повернутися в ПАРЄ? Хто дуже хоче, нехай бере участь у складі двосторонніх місій спостереження", – написав Клімкін.

Він зазначив, що в українців немає довіри до асамблеї.

"Маємо на це повне право", – додав глава МЗС.

Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – одразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. На знак протесту у 2017 році Росія зупинила сплату внесків до бюджету Ради Європи (приблизно €33 млн на рік), що призвело до фінансової кризи в організації. У Росії заявили, що РФ виплатить Раді Європи борг за внесками (приблизно €60 млн), якщо ПАРЄ "усуне загрозу дискримінації національних делегацій".

У попередні роки вже було кілька спроб зняти санкції з російської делегації в ПАРЄ (цю ідею підтримував і генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд), але вони не мали успіху.

У ніч на 25 червня 2019 року ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, яка дозволяє Росії повернутися в асамблею. Після цього українська делегація вирішила припинити участь у роботі асамблеї. Україна та Грузія оскаржили повноваження російської делегації в ПАРЄ. Остаточне рішення асамблея ухвалить на засіданні 26 червня.

Вибори до Верховної Ради мають відбутися 21 липня 2019 року.