Климпуш-Цинцадзе заявила, що готова стати тимчасовим прем'єром

Климпуш-Цинцадзе: Відмовлятися від відповідальності я не звикла
Фото: Офіс віце-прем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції / Facebook

Якщо відбудеться відставка Кабміну, має з'явитися указ президента про виконувача обов'язків прем'єра, заявила віце-прем'єр Іванна Климпуш-Цинцадзе, додавши, що готова очолити уряд у перехідний період.

Віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що готова очолити уряд у перехідний період. Про це вона сказала 21 травня агентству "Інтерфакс-Україна".

"Наскільки я знаю із законодавства, в такому разі це рішення президента; має бути указ щодо того, хто буде виконувати обов'язки прем'єра, якщо буде проголосовано відставку уряду. Відмовлятися від відповідальності я не звикла", – сказала Климпуш-Цинцадзе.

На запитання, чи готова вона погодитися на посаду в новому уряді, віце-прем'єр відповіла, що такої пропозиції поки не надходило. За словами Климпуш-Цинцадзе, усе залежатиме від того, чи не збирається нова влада "переходити червоні лінії європейської та євроатлантичної інтеграції".

Крім того, вона зазначила, що їй уже надійшли пропозиції щодо участі у дострокових парламентських виборах, але поки вона не готова розкрити, від яких саме політичних сил.

20 травня Володимир Зеленський офіційно вступив на посаду президента України. Під час інавгураційної промови він оголосив про розпуск Верховної Ради і закликав уряд піти у відставку. За словами президента, позачергові парламентські вибори відбудуться через два місяці.

Того самого дня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що має намір подати у відставку після засідання Кабміну 22 травня.

Відповідно до ст. 114 Конституції України, прем'єр-міністра призначає Верховна Рада за поданням президента. Кандидатуру главі держави пропонує коаліція депутатських фракцій або фракція, до складу якої входить більшість народних депутатів від конституційного складу парламенту. У ст. 115 зазначено, що наслідком відставки прем'єра є відставка всього складу Кабінету Міністрів.

Уряд Гройсмана почав роботу 14 квітня 2016 року.