Климпуш-Цинцадзе заявила, що в України є шанс виконати умови меморандуму з МВФ і одержати черговий транш
За словами українського віце-прем'єра Іванни Климпуш-Цинцадзе, під час її зустрічі у Вашингтоні з представниками МВФ не звучало застереження про те, що Україна не одержить жодного з двох запланованих на 2019 рік траншів.
Незважаючи на дефіцит часу, Україна має всі шанси виконати необхідні умови за програмою Міжнародного валютного фонду stand-by для одержання чергового траншу. Про це 8 травня у Вашингтоні сказала журналістам віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє "Укрінформ".
"Я мала зустріч із представниками МВФ. Наприкінці травня вони готуються до візиту [в Україну] для проведення огляду щодо виконання умов діючої програми і нашої готовності для отримання другого траншу", – зазначила віце-прем'єр.
Вона підкреслила, що в розмові з представниками Фонду не звучало, що Україна може не одержати жодного з двох запланованих на 2019 рік траншів.
"Мені не висловлювали такої думки. Але це залежатиме від того, як ми справимося із тими структурними маяками, які закладено в наших домовленостях. І тут залежить дуже багато як раз від цієї тристоронньої співпраці між урядом, президентом і парламентом", – підкреслила Климпуш-Цинцадзе.
Віце-прем'єр-міністр підкреслила, що часу для виконання умов меморандуму між Україною і МВФ залишилося не дуже багато.
"Я думаю, що для нас важливо максимальну кількість рішень, які потребують, у тому числі, участі парламенту, прийняти приблизно до кінця червня – початку липня", – сказала вона.
За словами Климпуш-Цинцадзе, від продовження співпраці з МВФ залежить подальша взаємодія України з іншими міжнародними фінансовими організаціями і здатність вчасно розраховуватися із виплатами за кредитами.
"Існує спільний інтерес усіх гілок влади, щоб Україна впоралася із наявними викликами", – додала віце-прем'єр.
19 жовтня 2018 року МВФ і влада України домовилися про нову програму співпраці у форматі stand-by на загальну суму $3,9 млрд. У МВФ заявили, що перегляд програми проводитимуть кожні півроку. Україна одержала перший транш у розмірі $1,4 млрд за новою програмою 21 грудня.
У НБУ прогнозують, що наступний транш від МВФ Україна одержить у червні.
У травневому дослідженні ринків Європи американського фінансового холдингу JP Morgan ідеться, що сфокусованість української влади на популізмі через майбутні парламентські вибори, які відбудуться восени, і невиконання низки основних рекомендацій МВФ не дасть Україні у 2019 році одержати транш за програмою stand-by.