Коболєв: Рівень тиску на "Нафтогаз" досяг максимального значення з моменту мого приходу на цю посаду

Андрій Коболєв: Етикет зобов'язує нас не залишати кожну "подяку" без уваги
Фото: Andriy Kobolyev / Facebook

Голова правління національного нафтогазового холдингу "Нафтогаз України" Андрій Коболєв припустив, що тиск українських силовиків на компанію є помстою.

Українські силовики мстять національному нафтогазовому холдингу "Нафтогаз України" за його перемогу над російським "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі, припустив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв на своїй сторінці у Facebook.

"Рівень тиску на всю групу "Нафтогаз" станом на липень цього року досягнув максимального значення з моменту мого приходу на цю посаду. Думаю, це нам так за Стокгольм "дякують". Але ж ми люди ввічливі. Тому етикет зобов'язує і нас не залишати кожну "подяку" без уваги", – зазначив він.

Коболєв також опублікував інфографіку, відповідно до якої публічне акціонерне товариство "Укргазвидобування" за шість місяців збільшило видобуток газу на 171 млн м&³3;.

Сьогодні, 7 липня з'явилася інформація, що ГПУ проводить обшуки в приміщеннях регіонального відділення публічного акціонерного товариства "Укргазвидобування" і на підприємствах-підрядниках.

Слідчі дії здійснюють працівники департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ разом із Головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України.

Посадових осіб ПАТ "Укргазвидобування" підозрюють у завищенні вартості робіт із гідророзриву пластів, які проводять на території Полтавської та Харківської областей.

31 травня 2017 року стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив головні вимоги компанії у спорі з "Газпромом": умову "бери або плати" скасовано; заборону на реекспорт скасовано; формулу ціни на газ переглянуто з 2014 року.

Принцип "бери або плати" діяв із 2009 року. Він передбачав штрафи для України у разі недобору російського газу щодо обсягу, зазначеного в контракті. "Нафтогаз України" вважав положення "бери або плати" у вигляді, що міститься в контракті з "Газпромом", неринковим, неправомірним та недійсним.

За словами прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, якби вимоги "Газпрому" задовольнили, збитки української сторони могли становити $45 млрд.

У "Газпромі" стверджують, що рішення Стокгольмського арбітражу є проміжним.

Коболєв прогнозує, що розрахунок компенсацій, які належать українській стороні після окремого рішення трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольму щодо спору з російським "Газпромом", займе два–три місяці.