Кох: Маннергейм свого часу зробив правильний вибір: що головне – люди, а не землі G

Кох: Усе моє нутро кричить, що Україна має рацію, але подивіться на життя тверезо
Фото: Alik Kokh / Facebook

Фінляндія 1940 року віддала частину своїх земель СРСР, обрала західний шлях розвитку і стала успішною державою, нагадав ексвіцепрем'єр РФ Альфред Кох в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону. На його думку, Україна могла б піти тим самим шляхом.

Говорячи про ситуацію з окупацією Росією українських територій, колишній віцепрем'єр російського уряду Альфред Кох в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону заявив, що в історії не було жодного випадку, "коли слабкий у сильного щось відсперечав".

Він нагадав про події Зимової війни СРСР із Фінляндією 1939–1940 років, коли радянські військові окупували частину Фінляндії, зокрема Виборг.

"Підписують перемир'я, проводять якусь лінію. Потім відбувається напад Гітлера на Радянський Союз. Фіни виступають на боці Гітлера, займають свій старий кордон. Потім Сталін Гітлера перемагає – фіни знову відступають на той кордон, про який вони домовилися зі Сталіним у 40-му. Й умовно кажучи, 1944–1945 року у [фінського маршала Карла Густава] Маннергейма дилема: або наполягати на тому, щоб Сталін повернув усі ці землі, які, так би мовити, споконвічно фінські, або змиритися з цим, зафіксувати факт, який є, і жити далі", – зазначив Кох.

Він нагадав, що колишній високопоставлений царський генерал Маннергейм добре знав можливості російської армії.

"І от він розмірковує: "Якщо я продовжу з росіянами тяжбу і буду закликати світову спільноту у свідки, американців, англійців, "дивіться, що діється, відібрали землю, нехай повернуть!" тощо – звісно ж, мені нічого не повернуть. І жодні американці з англійцями за мене воювати не підуть. Сам я не впораюся. Але я перетворюся на вигнанця. У мене ніхто не буде інвестувати, до мене ніхто не буде їздити, мною ніхто не буде цікавитися. Тому що всі будуть мене боятися, тому що я дуже токсичний. У мене якісь проблеми зі Сталіним, а у Сталіна атомна бомба, Сталін підступний. Краще зі Сталіним торгувати. Ну його до дідька. Що спаде цьому вусатому грузинові на думку? Через якусь Фінляндію лаятися... Нехай вона пропаде пропадом, ця Країна Тисячі Озер. Краще зі Сталіним не лаятися. У нас своїх проблем достатньо. Треба Європу відбудовувати, треба Америці гегемонію встановлювати", – сказав Кох.

Тоді Маннергейм ухвалив рішення підписати зі Сталіним угоду і стати частиною західного світу, нагадав він.

"І на сьогодні Фінляндія – це одна з найуспішніших країн світу. На порожньому місці, без українських чорноземів, на суцільних непридатних землях вони відбудували чудову індустрію хайтеківського рівня. У них найкраща освіта, у них на сьогодні ефективне сільське господарство, яке половину Північного Заходу Росії годує, незважаючи на санкції. Люди їздять по сир у Фінляндію. По сир! ... Це чудова країна з одним із найвищих рівнів життя, яка всерйоз зараз розглядає можливість введення обов'язкового доходу для всіх громадян. Те, до чого навіть Німеччина ще не готова. Розумієте? Це тому, що Маннергейм свого часу зробив правильний вибір: що головне – люди, а не землі", – підкреслив ексвіцепрем'єр РФ.

Він додав, що Україна має рацію у своєму бажанні повернути назад свої території, однак "на життя треба дивитися тверезо".

"Який шлях хоче обрати Україна? Вона хоче перетворитися на світового вигнанця? На країну, яка буде відома всьому світу тільки тим, що в неї якась тривала, незрозуміла історія з Росією? Чи то в неї шубу вкрали, чи то вона вкрала. Нічого не знаємо, краще туди не інвестувати. Що там робити? Там ходять якісь бідні, але горді козаки, які танцюють гопак. Це несправедливо, це нечесно. Звісно ж, усе моє нутро кричить, що Україна має рацію. Але подивіться на життя тверезо: не було жодного випадку, коли слабкий у сильного щось відсперечав. Але коли слабкий у сильного щось отримав замість компенсації імперських амбіцій... Адже Росія нічого не виграла від того, що вона Південну Фінляндію приєднала до себе. Нічого не виграла. Скільки відсотків ВВП вона собі додала? Нуль", – зазначив Кох.

Кох: У Путіна попереду муміфікація. Читайте повну версію інтерв'ю

За договором 12 березня 1940 року Фінляндії довелося піти на територіальні поступки – вона віддала 11% своєї території разом із містом Виборг. До СРСР відходили Карельський перешийок, частина узбережжя Ладозького озера, низка островів у Фінській затоці, на 30 років півострів Ханко, на якому планували створити радянську військово-морську базу. 430 тисяч фінів утратили свій дім. Утім, Фінляндія зберегла свою незалежність.

Росія 2014 року анексувала Крим після незаконного референдуму і почала збройну агресію на сході України. Зараз деякі території Донецької і Луганської областей окуповані підконтрольними РФ бойовиками.