Коломойський: "ПриватБанк" повернуть мені найближчим часом
Бізнесмен Ігор Коломойський заявив, що не знає, навіщо Нікопольський завод феросплавів, співвласником якого він є, орендував на рік паркування перед головним офісом "ПриватБанку".
Український бізнесмен Ігор Коломойський впевнений, що йому незабаром повернуть "ПриватБанк", співвласником якого він був до націоналізації фінустанови. Про це він заявив 22 листопада в коментарі Kyiv Post.
Видання зазначило, що питання "ПриватБанку" обговорюють у межах переговорів України з Міжнародним валютним фондом.
"Міжнародний валютний фонд знає, що "ПриватБанк" повернуть [мені] найближчим часом", – сказав бізнесмен.
Він також заявив, що не знає, навіщо Нікопольський завод феросплавів, співвласником якого він є, орендував на рік паркування перед головним офісом "ПриватБанку". Водночас, на думку Коломойського, завод справедливо вимагає компенсації від "ПриватБанку".
"Якщо "ПриватБанк" продовжить так поводитися, я думаю, що працівники заводу можуть увійти у "ПриватБанк", – сказав бізнесмен.
У травні 2018 року Нацбанк України подав до Господарського суду Дніпропетровської області позовну заяву про звернення стягнення на рухоме майно, яке належить НЗФ. Це майно було передано в заставу як забезпечення зобов'язань "ПриватБанку" за кредитом рефінансування.
29 серпня суд затвердив мирову угоду між НБУ та НЗФ, повідомляла пресслужба НБУ. Ініціатором першого мирової угоди, згідно з повідомленням регулятора, був завод. Ще одну угоду було укладено 1 листопада 2019 року. Ініціатором також став НЗФ.
У вересні на парковці, яку орендував завод, працівники НЗФ протестували проти мирової угоди. Вони стверджували, що через угоду їм не виплачують зарплати.
"ПриватБанк", власником якого раніше був Коломойський, – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Через це в Україні і за кордоном тривають судові процеси. На докапіталізацію банку держава витратила понад 155 млрд грн.
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив 21 листопада, що "ПриватБанк" та кошти з нього не мають повертати попереднім акціонерам.