Комітет виборців визнав Ляшка одним із найефективніших законотворців
Лідер Радикальної партії України, народний депутат Олег Ляшко у Верховній Раді ініціював більше законопроектів порівняно з іншими кандидатами у президенти, і найбільше саме його законопроектів ухвалив парламент, заявили в політсилі.
Лідер Радикальної партії України Олег Ляшко став одним із найефективніших народних депутатів із тих, хто має намір балотуватися на пост президента. Про це свідчать результати дослідження Комітету виборців України, повідомляє прес-служба Радикальної партії.
У повідомленні КВУ йдеться, що серед потенційних кандидатів на пост глави держави є 14 чинних нардепів. Комітет виборців оцінив їхню роботу протягом чотирьох років за показниками відвідування пленарних засідань парламенту, участі в голосуваннях і активності законодавчої роботи.
У комітеті дійшли висновку, що 12 із 14 політиків систематично ігнорували голосування в Раді, троє – майже не з'являлися в парламенті, четверо не внесли жодного законопроекту протягом чотирьох років роботи.
Найвищий показник участі в голосуваннях у позафракційного нардепа Віктора Кривенка (55%), у Олега Ляшка – 50%, у Ольги Богомолець (Блок Петра Порошенка) – 37%, у Сергія Капліна (БПП) – 36%, у позафракційного депутата Олександра Шевченка – 30%, у лідера ВО "Батьківщини" Юлії Тимошенко – 25%, у позафракційного нардепа Віталія Купрія – 17%. Сергій Тарута (позафракційний) узяв участь у 12% голосувань, нардепи від Опозиційного блоку Олександр Вілкул, Вадим Новинський і Михайло Добкін узяли участь в 11%, 8% і 6% голосувань відповідно. Юрій Бойко, виключений із фракції Опозиційного блоку, брав участь у 4% голосувань, позафракційний Андрій Білецький – у 4%. Найнижчий результат у Євгенія Мураєва (позафракційний), який узяв участь у 2% голосувань.
У п'ятірці нардепів, які пропускали найменше пленарних засідань парламенту, – Каплін (79%), Кривенко (80%), Шевченко (83%), Ляшко (85%) і Бойко (95%).
Парламент не ухвалив жодного законопроекту Михайла Добкіна, Олександра Вілкула, Вадима Новинського та Євгенія Мураєва. У Білецького один ухвалений закон, у Бойка – два, у Тарути, Купрія і Шевченка – по чотири, у Тимошенко – вісім, у Капліна – 10, у Богомолець – 13, у Кривенка – 29, у Ляшка – 54.
"Таким чином, Ляшко у Верховній Раді ініціював найбільше законопроектів (276) у порівнянні з іншими кандидатами у президенти. І найбільше саме його законопроектів були прийняті парламентом (54) і стали законами. Незважаючи на те, що Радикальна партія перебуває в опозиції до чинної влади, а саму фракцію представляє лише 20 депутатів, їй удалося довести, що Олег Ляшко і його команда є найбільш дисциплінованою, дієвою та проукраїнською політичною силою в Раді", – заявили у прес-службі Радикальної партії, коментуючи результати дослідження.
Один з останніх законопроектів, поданих Олегом Ляшко, – №9475, що пропонує заборонити експорт дров.
Вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року. 31 грудня 2018 року стартувала президентська виборча кампанія.