Компанія ексдепутата Держдуми РФ Пономарьова виграла конкурс на видобування нафти й газу на українському чорноморському шельфі
Компанія Trident Black Sea російського політика й бізнесмена Іллі Пономарьова, який емігрував в Україну, стала переможницею державного конкурсу із залучення приватного партнера для розроблення великої ділянки "Дельфін" на українському чорноморському шельфі.
26 липня міжвідомча комісія з укладення угод про розподіл продукції визначила компанію Black Sea Trident переможцем державного конкурсу із залучення приватного партнера для розроблення й видобування нафти й газу на найбільшій за площею ділянці українського чорноморського шельфу "Дельфін". Про це "Радіо Свобода" повідомив колишній депутат Державної думи Росії, підприємець Ілля Пономарьов, який живе нині в Україні.
Trident Black Sea на 90% належить Trident Acquisitions Corp, а ще на 10% – ірландській San Leon Energy PLC. Головним акціонером Trident Acquisitions Corp є Пономарьов, який набув у травні українського громадянства. Ще 10% акцій належать співвласникові мережі супермаркетів АТБ Геннадію Буткевичу.
Інформацію про перемогу Trident Black Sea в конкурсі підтвердив міністр енергетики Ігор Насалик, який очолював комісію.
11 червня глава Адміністрації Президента Андрій Богдан закликав Кабінет Міністрів продовжити терміни конкурсу щодо ділянки "Дельфін". Він зазначив, що скорочення термінів має вигляд "навмисне створеного бар'єра з метою швидкого розіграшу у виборчий період стратегічно важливої нафтогазової ділянки між "своїми" й фірмами, які мають на меті суто спекулятивні завдання". Проте у Кабміні не стали змінювати умови конкурсу.
12 червня було розкрито пропозиції учасників. Крім компанії Пономарьова, на перемогу претендували американська фірма Frontera Resources, азербайджанська Caspian Drilling Company, а також підприємство "Укрнафтобуріння", бенефіціаром якого є український бізнесмен Ігор Коломойський.
Згідно із законом, уряд має укласти угоду з переможцем протягом двох місяців.
Умови для інвесторів передбачали вкладення 1,5 млрд грн у розвідку, буріння не менш ніж п'яти свердловин протягом перших п'яти років, а державна частка прибуткової продукції має становити не менш ніж 11%.
За даними Держгеонадр, український шельф Чорного моря освоєно лише на 4%; вчені припускають, що запаси газу в цьому районі становлять не менше ніж 40 млрд м&³3; на площі 7 тис. м&³2;.