"Коронакриза – це шанс зробити радикальні перетворення". Кабмін України розробив програму стимулювання економіки
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що в основі програми стимулювання економіки, яку презентував сьогодні уряд, – "здоровий економічний націоналізм", а міністр розвитку економіки Ігор Петрашко сказав, що вона доповнює "комплексну програму реформ у державі". Кабмін пообіцяв у триденний термін доопрацювати її та опублікувати для обговорення.
На засіданні 27 травня український уряд презентував державну програму стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених пандемією коронавірусу, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Програму презентував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.
Він розповів, що над програмою працювали Міністерство розвитку економіки разом "практично з усіма міністерствами".
"Це насправді дуже великий документ, [до його розроблення] залучалися не тільки міністерства, але й багато експертних груп та організацій. Він включає понад 230 конкретних заходів, які будуть доступними для публічного обговорення", – сказав Петрашко.
За словами міністра, програма доповнює "комплексну програму реформ у державі", наприклад, у сфері національної безпеки, верховенства права, економічних свобод та ефективного управління.
"Ініціативи спрямовані на покращення доступу до фінансів, доступу до ринків, вдосконалення регулювання, сприяння модернізації, сталому розвитку галузей та боротьбу з безробіттям", – процитувала Петрашка пресслужба міністерства.
За даними відомства, програма складається із трьох розділів. Наприклад, перший розділ присвячено короткостроковим крокам у відповідь на пандемію, таким як захист вітчизняних товарів і послуг від імпортних альтернатив, але з огляду на міжнародні договори та зобов'язання України.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що над документом працювали шість тижнів найкращі експерти, бізнесмени й учені.
"Коронакриза – це в тому числі наш шанс зробити радикальні перетворення. Це наш шанс змінити підходи і наш шанс почати реальні зміни", – процитувала прем'єра пресслужба уряду.
Шмигаль сказав, що головне у програмі – принцип пріоритету українського виробника, який платить податки і створює робочі місця в Україні.
"Здоровий економічний націоналізм – це є стратегія багатьох країн, і ми також будемо рухатися в цьому напрямку", – зазначив він.
Уряд пообіцяв опублікувати повну версію програми після доопрацювання у триденний термін.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у Китаї у грудні 2019 року. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Через швидке поширення захворювання багато країн ввело жорсткий карантин, ділова активність у світі суттєво знизилася.
Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що Фонд прогнозує найгірші наслідки для світової економіки із 30-х років ХХ століття. МВФ очікує на скорочення світової економіки 2020 року на 3%. Це більше, ніж під час фінансової кризи 2008–2009 років. 2021 року, за прогнозом Фонду, світова економіка має зрости на 5,8%.
За прогнозом Нацбанку, економіка України скоротиться 2020 року на 5%, 2021 року відновлювальне зростання становитиме 4,3%.