Коронавірус 2019-nCoV. Милованов заявив, що через можливе зупинення роботи заводів у Китаї український експорт може зрости
За словами міністра економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофія Милованова, спалах коронавірусу 2019-nCoV у Китаї відкриває "певні можливості" для України.
Через спалах коронавірусу 2019-nCoV у Китаї може бути зупинено роботу частини заводів, що, відповідно, дасть Україні можливість збільшити експорт своєї продукції. Про це міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна" 14 лютого.
За його словами, ідеться про продукцію металургійної галузі.
"Насправді тут є певні можливості для України. Я навіть сказав би... ну, так не можна говорити, що у наших друзів епідемія. Але те, що у них зупиняється виробництво, – це для нас важливо. Китай, можливо, буде споживати менше продуктів металургії. Головна причина, чому металургійна промисловість у світі виробила в цьому році менше, саме тому, що Китай виробляв більше. Той факт, що в деяких провінціях ті заводи можуть зупинитися, дає можливість для нас підвищити експорт. Тому що світ буде заміщати виробництво тих заводів в інших місцях", – сказав він.
Ведучий зупинив міністра, зазначивши, що так не варто говорити, "тому що будуть цитувати де-небудь англійською мовою, і це буде звучати не дуже добре".
Милованов також висловив думку, що спалах коронавірусу не чинить прямого впливу на бізнес в Україні.
"Ті країни, економіка яких щільно пов'язана з економікою Китайської Республіки, – вони зазнають впливу. Для нас, української економіки, сьогодні важливіше, щоб ми модернізували свою економіку. І тут коронавірус не впливає ні на інвестиції, ні на створення нових робочих місць. Але дійсно, якщо б Україна перебувала поруч з Китаєм [в економічному плані] – вплив був би зовсім іншим", – сказав він.
Міністр зазначив, що після спалаху коронавірусу вартість на експортовану з України руду частково знизилася, але на тлі підвищення ціни на 29%, яке сталося в січні, "не виправдовується тим падінням, тому що зростання було набагато більше".
Уперше новий тип коронавірусу, що спричиняє атипову пневмонію, підтвердили 31 грудня 2019 року в китайському місті Ухань.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу 2019-nCoV медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення. Станом на 24.00 13 лютого у Китаї жертвами нового коронавірусу стали 1488 осіб. Кількість підтверджених випадків зараження досягла 63 851.