Корупційний скандал в "Укроборонпромі". Підозру оголосили п'ятому фігуранту справи
За даними Національного антикорупційного бюро, у 2015–2017 роках учасники корупційної схеми налагодили постачання товарів невідомого походження державному концерну "Укроборонпром" з ухиленням від сплати податків та подальшою легалізацією коштів. Унаслідок злочину бюджет недоотримав більше ніж 49 млн грн.
5 травня Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили підозру п'ятому фігуранту справи щодо корупції в оборонній сфері, повідомила пресслужба НАБУ.
Підозрюваний – один із номінальних керівників ТОВ "Оптимумспецдеталь".
Кримінальне провадження відкрито за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що призвело до ненадходження до держбюджету коштів в особливо великих розмірах) і ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом, групою осіб) Кримінального кодексу України.
Детективи вважають, що підозрюваний був імовірним учасником корупційної схеми постачання товарів невідомого походження державному концерну "Укроборонпром" з ухиленням від сплати податків та подальшою легалізацією коштів, отриманих у злочинний спосіб.
Для постачання товарів, як з'ясували слідчі, учасники схеми у 2015–2017 роках використовували підконтрольне їм підприємство "Оптимумспецдеталь".
За час дії схеми "Укроборонпрому" доправили товарів на суму приблизно 165 млн грн. Унаслідок злочину бюджет недоотримав більше ніж 49 млн грн.
Бюро проводить досудове розслідування у цьому провадженні з листопада 2019 року.
Інших підозрюваних – двох фактичних керівників, бухгалтера і номінального директора компанії "Оптимумспецдеталь" – повідомили про підозру 29 квітня 2020 року.
5 травня одного з підозрюваних – Віталія Жукова – Вищий антикорупційний суд відпустив під заставу в розмірі 5,25 млн грн, повідомило "Слово і діло". Його також зобов'язали носити електронний браслет, здати на зберігання закордонні паспорти, прибувати на першу вимогу до слідчого, не виїжджати з Києва без дозволу, утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, зокрема підприємцем Андрієм Рогозою, та групою свідків – колишнім генеральним директором "Укроборонпрому" Павлом Букіним, колишнім першим заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олегом Гладковським і його сином Ігорем та іншими. У САП уточнили, що термін дії запобіжного заходу – до 3 червня.
У цій справі, за даними видання, окрім Жукова та Рогози фігурують також Ігор Волохач (був власником ТОВ "Оптимумспецдеталь" і директором), Роман Чуб (змінив Волохача на посаді директора "Оптимумспецдеталі") та Олена Іванюк (бухгалтерка).
У березні 2019 року "Оптимумспецдеталь" опинилася в центрі корупційного скандалу навколо закупівель "Укроборонпрому", про що першими розповіли журналісти програми "Наші гроші" (проєкт Bihus.info). За їхніми даними, фігуранти схеми заробили щонайменше 250 млн грн під час війни на Донбасі.
У програмі йшлося, що учасники групи за допомогою фірм-прокладок скуповували контрабандою вживані запчастини до військової техніки в Росії й у два – чотири рази дорожче перепродували їх заводам "Укроборонпрому".
Скандал навколо постачань комплектування на військові заводи 2019 року став причиною відставки першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Гладковського і звільнення деяких керівників підприємств концерну "Укроборонпром".