Країни НАТО виступили проти нової угоди ООН про заборону ядерної зброї
У заяві НАТО йдеться, що нова угода ООН про заборону ядерної зброї не враховує загроз із боку Північної Кореї, а заборона такої зброї через угоду призведе до зворотного ефекту.
Країни – учасниці НАТО виступають проти укладення нової угоди ООН про заборону ядерної зброї. Про це йдеться в заяві, опублікованій 20 вересня на сайті Альянсу.
Підкреслюють, що доти, доки буде існувати ядерна зброя, НАТО залишатиметься ядерним альянсом.
"Прагнення заборонити ядерну зброю через угоду, до якої не буде залучено якоїсь держави, що фактично володіє ядерною зброєю, не буде ефективним, не скоротить ядерних арсеналів і не зміцнить ні безпеки будь-якої країни, ні миру і стабільності в усьому світі", – ідеться в заяві.
У НАТО вважають, що угода, навпаки, призведе до зворотного ефекту.
"У той час, коли світ потребує єдності перед обличчям щораз більших загроз, зокрема серйозної загрози з боку Північної Кореї з її ядерною програмою, угода не враховує цих нагальних проблем безпеки", – наголошують у заяві.
Угода про заборону ядерної зброї набуде чинності за 90 днів після її ратифікації 50 країнами.
Угоду було ухвалено 7 липня на спеціальній конференції, її підтримало 122 держави. Нідерланди проголосували проти неї, Сінгапур утримався.
Згідно з текстом угоди, держави-підписанти зобов'язуються ніколи не розробляти та не володіти ядерною зброєю. Країнам також заборонено передавати комусь зброю чи погрожувати нею.
В угоді йдеться, що "більшість країн світу більше не розглядає ядерної зброї як легітимного способу ведення війни". Угода зобов'язує надавати допомогу жертвам випробування та застосування ядерної зброї.
Сьогодні у Нью-Йорку на зустрічі в ООН угоду про заборону ядерної зброї підписали "десятки світових лідерів".
Згідно зі звітом Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI), дев'ять ядерних держав світу володіють приблизно 14 935 ядерними боєголовками.