Кримінальне провадження про держзраду Мураєва передали до СБУ
7 червня позафракційний нардеп Євгеній Мураєв сказав, що для частини населення України політв'язень Олег Сенцов є терористом. Кримінальне провадження за статтею про державну зраду проти депутата відкрила Генеральна прокуратура, однак справу передали для розслідування у Службу безпеки України.
Кримінальне провадження щодо позафракційного нардепа Євгенія Мураєва стосовно його висловлювання про українського політв'язня Олега Сенцова передали для розслідування у Службу безпеки України, повідомили "Інтерфакс-Україна" у прес-службі СБУ.
"Справу передано із Генпрокуратури до СБУ", – заявили агентству.
Інших подробиць співрозмовник не повідомив.
Як повідомило джерело "Українських новин", СБУ планує допитати Мураєва. За словами співрозмовника агентства, повістки нардепу поки не надсилали, але це обов'язково буде зроблено найближчим часом.
7 червня Мураєв в ефірі "112 Україна" заявив, що політв'язня Олега "Сенцова можна по-різному сприймати". "З огляду на те, що людина готувала підпали і вибухи, для частини населення він є терористом. Для націоналістичної частини він, напевно, є героєм. Час розставить на свої місця, хто має рацію, а хто – ні", – сказав депутат.
8 червня голова комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський попросив голову Служби безпеки України Василя Грицака відкрити кримінальне провадження щодо Мураєва за статтею "державна зрада". ГПУ занесла в Єдиний реєстр досудових розслідувань повідомлення про вчинення Мураєвим злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 2 ст. 383 (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину) Кримінального кодексу України.
Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що не прийме жодного запрошення від телеканала NewsOne, власником якого є Мураєв.
Фракція Блоку Петра Порошенка висунула вимогу Національній раді з питань телебачення і радіомовлення "ретельно вивчити і в найкоротші терміни переглянути ліцензію телеканала NewsOne, який відверто ретранслює кремлівську пропаганду і веде агресивну антиукраїнську інформаційну політику".
Сенцова засудили у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні у Криму терористичної спільноти та керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї і боєприпасів, двох терористичних актах та підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.
14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування в колонії міста Лабитнангі. Він висунув вимогу звільнити 64 українських політв'язнів, але себе до списку не заніс.
8 червня голова Європейської ради Дональд Туск закликав лідерів країн "Великої сімки" підтримати політв'язня Сенцова.
9 червня президент України Петро Порошенко у телефонній розмові із президентом Росії Володимиром Путіним підкреслив важливість якнайшвидшого звільнення українських політв'язнів, які перебувають у Росії і на окупованих територіях.