Кулеба: Є бізнес із Росією, який є неминучим, наприклад, транзит газу
Як заявив віцепрем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, Росія – це країна-агресор, але Україні потрібно вибудовувати з нею прагматичні відносини, керуючись своїми інтересами.
Віцепрем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив в ефірі програми "Рандеву з Яніною Соколовою" на "5 каналі", яка вийшла 9 листопада, що такий бізнес із Росією, як транзит газу, є "неминучим".
"Є бізнес, який є неминучим, наприклад, транзит газу. Ми заробляємо на транзиті російського газу. Ніхто ж не кричить: "Давайте закриємо транзит російського газу. Навіщо нам $3 млрд? Хай помре наша ГТС. Ми будемо гордо дивитися на Захід", – заявив Кулеба.
За його словами, незважаючи на те, що Росія – це країна-агресор, Україні потрібно навчитися жити з нею і вибудовувати прагматичні відносини, керуючись своїми інтересами. На думку Кулеби, це полягає в тому, щоб рухатися на Захід, подалі від "русского мира", будувати цивілізовану європейську країну і ставати економічно сильною державою.
10-річний контракт між Україною і Росією про постачання і транзит газу закінчується 31 грудня 2019 року. З осені 2015-го Україна не імпортує природного газу за контрактом із "Газпромом", закуповуючи газ на своєму західному кордоні. Український уряд хоче укласти довгостроковий контракт на транзит газу з РФ до Європи.
28 жовтня у Брюсселі відбулися переговори за участю представників України, Росії та Єврокомісії. Під час консультацій обговорили тарифи на транзит, обсяги транзиту і впровадження європейських правил ринку газу в Україні після 2019 року.
У НАК "Нафтогаз" заявили, що під час тристоронніх переговорів про транзит російського газу в Європу через газотранспортну систему України російська делегація знову порушила питання перегляду рішень Стокгольмського арбітражу для відновлення транзиту газу.
Глава "Газпрому" Олексій Міллер 6 листопада заявив, що для укладення нового транзитного контракту з Києвом потрібна "взаємна відмова від претензій і припинення судових розглядів" між "Газпромом" і "Нафтогазом", а також прямі закупівлі Україною російського газу до 2020 року та визначення їхніх обсягів.