Лукашенко повідомив, що домовився з Путіним не порушувати питання про єдині парламент і уряд
За словами президента Білорусі Олександра Лукашенка, 31-шу дорожню карту інтеграційних документів, яка передбачає створення єдиних парламенту й уряду, було прибрано з пакета інтеграційних документів Росії та Білорусі під час переговорів із російським лідером Володимиром Путіним у Сочі.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що домовився із президентом Росії Володимиром Путіним не порушувати питання про створення єдиних парламенту й уряду.
В інтерв'ю радіостанції "Эхо Москвы", яке вийшло в ефір 24 грудня, Лукашенко зазначив, що створення таких наднаціональних органів передбачено в так званій 31-й інтеграційній дорожній карті Росії та Білорусі.
"Є так звана 31-ша карта. Це план будівництва наднаціональних органів: парламент, можливо, президент буде й інше. Ми взагалі на цю тему з Путіним домовилися не розмовляти... 30 цих карт, які стосуються переважно економічних питань: митниця, економіка, захист простору нашого тощо. Плани тих шляхів, якими ми вже рухаємося. Основа – економіка. Ну й оборона, дипломатія", – сказав Лукашенко.
За його словами, цього "даху над національними органами" не внесено в пакет інтеграційних документів, які Мінськ має намір погодити найближчими днями.
"Ми взагалі виключили розмову на цю тему ще [на переговорах] у Сочі", – підкреслив він.
Росія та Білорусь більше ніж 20 років ведуть переговори про створення Союзної держави. Якщо сторони домовляться, економічні зв'язки між Москвою та Мінськом можуть зміцнитися до рівня Євросоюзу або навіть федеративних держав, писали російські ЗМІ.
Наприкінці 2018 року російське видання "Московский комсомолец" написало, що президент Білорусі Олександр Лукашенко на переговорах із президентом РФ Володимиром Путіним 25 грудня 2018 року погодився на уніфікацію законодавства із РФ, створення єдиного парламенту, кабінету міністрів та інших органів влади, перехід на спільну символіку та єдину валюту.
У січні 2019 року Лукашенко назвав розмови про ймовірне об'єднання з Росією дурними і притягнутими за вуха, а в лютому закликав не вірити і не читати заяв про ймовірну втрату суверенітету Білорусі.
17 квітня прем'єр-міністр РФ Медведєв розповів, що Білорусі надійшли від Москви пропозиції щодо подальшої інтеграції з Росією в межах Союзної держави.
16 вересня "Коммерсантъ" із посиланням на джерело в російському уряді повідомило, що Росія і Білорусь мають намір із січня 2021 року об'єднати економіки. Глава білоруського міністерства закордонних справ Володимир Макей заявив, що уряди Росії та Білорусі планують розпочати роботу над єдиним Податковим кодексом.
29 листопада посол Білорусі в Москві Володимир Семашко заявив, що мета Білорусі та РФ створити єдиний парламент та уряд не змінилася. За даними білоруського видання "Наша Ніва", у посольстві Білорусі стверджують, що слова Семашка вирвали з контексту. Лукашенко сказав, що Білорусь не збирається входити до складу інших держав, "навіть братньої Росії".