Луценко: Експеримент із призначення політиками Держбюро розслідувань не вдався

Луценко: Якщо до нового року цей механізм не спрацює, необхідно вносити зміни до закону
Фото: ЕРА

Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що Верховній Раді необхідно внести зміни до закону про створення Державного бюро розслідувань.

Експеримент щодо створення Державного бюро розслідувань (ДБР) в Україні не вдався, і необхідно ввести у законодавство новий механізм. Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко під час засідання комітету ВР із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Трансляцію засідання вела у Facebook прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

"З моєї точки зору, експеримент із призначення ДБР політиками не вдався. І думаю, що якщо до нового року цей механізм не спрацює, необхідно вносити зміни до закону і виписувати інший механізм створення Державного бюро розслідувань. Без нього країна не може бути цивілізованою, а політики вже 1,5 року не можуть обрати голову", – наголосив Луценко.

Генпрокурор припустив, що дефект у створенні ДБР полягає "в системі ухвалення рішень", який нардепи мають переглянути. І зазначив, що не може скорочувати чисельність працівників прокуратури у зв'язку з відсутністю нових структур.

"Я буду доручати вести слідство у зв'язку з відсутністю ДБР слідчим СБУ або МВС", – підсумував він.

Закон про Державне бюро розслідувань було ухвалено Верховною Радою 12 листопада 2015 року, він є частиною так званого пакета безвізових законів. Президент україни Петро Порошенко підписав його у січні 2016 року, 1 березня того самого року закон набув чинності.

Держбюро забере у Генеральної прокуратури функції досудового слідства.

На засіданні 5 грудня 2016 року конкурсна комісія відібрала 19 кандидатів із 50-ти на посади директора та заступників директора бюро. Конкурсна комісія мала вибрати керівника Державного бюро розслідувань та його заступників до липня 2017 року. Повноцінно Держбюро розслідувань мало почати працювати до листопада 2017 року, однак цього не сталося.

8 листопада Луценко заявив, що ГПУ, відповідно до закону, з 21 листопада має передати ДБР 15 тис. справ, але оскільки орган не було створено, "слідство наразі передавати нікому".