Луценко: Я пропонував Довгому розповісти про роль Черновецького під час проведення сесії Київради. Довгий відмовився
Бесіда між генпрокурором Юрієм Луценком і нардепом від групи "Воля народу" Олесем Довгим щодо екс-мера Києва Леоніда Черновецького проходила не під протокол, а "як розмова двох посадових осіб", розповів Луценко.
Генпрокурор Юрій Луценко перед тим, як просити Верховну Раду зняти недоторканність із нардепа від групи "Воля народу" Олеся Довгого, проводив із ним бесіду і просив свідчити щодо колишнього мера Києва Леоніда Черновецького. Про це Луценко розповів під час засідання Верховної Ради у вівторок, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Так, у мене була з ним розмова. Я як посадова особа пропонував йому розповісти про роль Черновецького під час проведення цієї так званої сесії. Тому що у мене дедалі більше з'являється фактів, які доводять, що цю сесію скликали і проводили незаконно. Довгий відмовився давати такі показання. Правда, це було не під протокол, а як розмова двох посадових осіб – генпрокурора і нардепа, але я і тоді, і зараз кажу: усі рівні перед законом. Незалежно від того, хоче Довгий свідчити чи не хоче, він буде притягнутий до кримінальної відповідальності, а Черновецький і без цих свідчень також відповідатиме згідно із законодавством. Не дарма він (Черновецький. – "ГОРДОН") виїхав з Грузії до благословенної землі Ізраїль", – заявив Луценко.
19 червня 2017 року голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підписав подання про зняття недоторканності з нардепа Довгого у зв'язку зі справою про виділення землі в Києві у 2007–2009 роках.
У 2007 році Київська міська рада ухвалила рішення про скорочення площі заказника "Острів Жуків" з 1630 га до 196 га. У підсумку землю, що втратила природно-заповідний статус, віддали під забудову. Довгий тоді був секретарем Київської міськради.
21 червня подання на зняття недоторканності з Довгого Луценко вніс у Верховну Раду.
Сам Довгий просив регламентний комітет схвалити зняття з нього депутатської недоторканності. У комітеті 4 липня вирішили, що подання генпрокурора на зняття депутатської недоторканності з нардепа "містить суттєві недоліки".
Черновецький був мером Києва із 2006-го до 2012 року. Після приходу до влади Віктора Януковича в 2010 році залишив Україну й оселився в Грузії.