Луценко: Сподіваюся, Рада зніме феодальний рудимент недоторканності із шести нардепів, без Добкіна комплект буде неповним

Луценко: Я дуже хотів би, щоб народ України став свідком того, як уся Верховна Рада змінить розвиток країни
Фото: EPA

Генпрокурор Юрій Луценко сподівається, що наступного тижня буде винесено на голосування до Верховної Ради подання на зняття депутатської недоторканності з нардепа від Опозиційного блоку Михайла Добкіна.

Генпрокурор Юрій Луценко сподівається, що Верховна Рада проголосує за зняття недоторканності із шести народних депутатів, зокрема і з нардепа від Опозиційного блоку Михайла Добкіна, щодо якого ще немає висновку регламентного комітету. Про це Луценко сказав на брифінгу журналістам, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Я дуже хотів би, щоб народ України став свідком того, як уся Верховна Рада змінить розвиток країни, скасує цей рудимент недоторканності щодо конкретних п'ятьох, а, я сподіваюся, наступного тижня вже шістьох (тому що без пана Добкіна комплект буде неповним) народних депутатів", – сказав Луценко.

Подання Генпрокуратури на п'ятьох народних депутатів 21 червня надійшли у Верховну Раду. ГПУ просить зняти недоторканність із таких нардепів:

  • Андрій Лозовий (фракція Радикальної партії);
  • Олесь Довгий (парламентська група "Воля народу");
  • Євген Дейдей (фракція "Народний фронт");
  • Максим Поляков (фракція "Народний фронт");
  • Борислав Розенблат (фракція Блоку Петра Порошенка).

Луценко вніс до парламенту подання на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Добкіна 29 червня.

3 липня регламентний комітет заявив, що подання Генпрокуратури на притягнення Дейдея до кримінальної відповідальності є "недостатньо мотивованим, необґрунтованим і не містить достатньої кількості конкретних фактів".

4 липня у комітеті вирішили, що подання ГПУ на зняття депутатської недоторканності з Довгого "має істотні недоліки".

5 липня комітет ВР визнав подання Генпрокуратури на Лозового недостатньо обґрунтованим.

6 липня регламентний комітет Ради заявив, що вважає подання ГПУ про зняття недоторканності з Полякова законним і мотивованим, але недостатньо обґрунтованим із погляду доказової бази.

Сьогодні комітет визнав законними, обґрунтованими, мотивованими та достатніми подання генпрокурора на зняття депутатської недоторканності, затримання й арешт Розенблата.