Луценко: Смерть Гандзюк переживаю як особисте горе

Луценко: У межах слідства проведено 367 допитів, 21 експертизу, перевірки на детекторі брехні та інші процесуальні дії
Фото: Генеральна прокуратура України / Facebook

Генеральний прокурор України Юрій Луценко пообіцяв виконати свої обіцянки, які він дав співробітниці Херсонської міськради Катерині Гандзюк, коли відвідував її в лікарні.

Слідства Нацполіції у справі про напад на співробітницю Херсонської міськради Катерину Гандзюк не зупиняли ні на день. Про це написав генеральний прокурор України Юрій Луценко у Facebook.

"Смерть Каті Гандзюк переживаю як особисте горе. Щойно завершив нараду... Слідство, в якому проведено 367 допитів, 21 експертизу, перевірки на детекторі брехні та інші процесуальні дії, скоро воно буде завершене. Встановлені виконавці і організатор постануть перед судом", – повідомив він.

Генпрокурор додав, що для встановлення замовника підозрюваного в організації вбивства наприкінці жовтня перевели в ізолятор СБУ Києва.

"Усе, що я обіцяв Каті, коли відвідував її в лікарні, – буде виконано", – пообіцяв Луценко.

Водночас генпрокурор не уточнив, що саме обіцяв Гандзюк.

Гандзюк померла 4 листопада. Поліція перекваліфікувала кримінальну справу, відкриту за фактом нападу на активістку, зі статті "замах на вбивство з особливою жорстокістю" на статтю "умисне вбивство".

Джерела агентства УНН, а також видання ZN.UA повідомили, що у співробітниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк відірвався тромб, це стало причиною її смерті.

Президент України Петро Порошенко, прем'єр-міністр Володимир Гройсман і єврокомісар Йоганнес Ган закликали правоохоронців розслідувати вбивство.

Чиновницю облили кислотою вранці 31 липня біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 1 серпня її доправили до Києва для подальшого лікування. Гандзюк перенесла понад 10 операцій.

У справі Гандзюк заарештували ймовірного організатора нападу Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука, який, за версією слідства, облив активістку сірчаною кислотою. Вони є учасниками бойових дій на сході України у складі добровольчих формувань. Замовників злочину досі не названо.