Луценко: Три роки існування САП і НАБУ поки що не вилилися в жоден серйозний вирок
За словами генерального прокурора України Юрія Луценка, корупція є однією з найбільших проблем України, яка стримує соціальний та економічний розвиток.
Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що три роки існування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) поки не вилилися в жоден серйозний вирок. Про це генрокурор повідомив на засіданні Ради регіонального розвитку, відео виступу Луценка виклала у Facebook його прес-секретар Лариса Сарган.
"...Затягнулося очікування результатів від САП і НАБУ. Три роки існування цих інституцій поки що не вилилися в жоден серйозний вирок і в жодні серйозні гроші, повернуті до бюджету", – заявив Луценко
Генпрокурор додав, що саме ті західні партнери, які відстоюють незалежність НАБУ, гостро критикують його за відсутність його результатів.
"Немає великої риби. Але це функція саме тієї інституції, яку фактично не дозволяється навіть критикувати – усім, окрім мене. Треба кожному відповідати за свою ділянку роботи і припинити шукати винних, якщо хтось не вміє працювати", – заявив він.
На думку генпрокурора, якщо результатів немає, треба покидати посаду. "Якщо скрізь вороги – спробуй поплисти за течією, там завжди знайдуться друзі. Тим більше, що конкуренція проти течії завжди мінімальна", – сказав Луценко.
За його словами, корупція є однією з найбільших проблем України, яка стримує соціальний та економічний розвиток.
Водночас генпрокурор зазначив, що лад усе ж наводять. "Завдяки спільній союзницькій самовідданій роботі ГПУ, МВС, СБУ і ДФС мені не соромно дивитися в очі українцям. Бо ми маємо 2500 вироків щодо корупції, 60 млрд грн, повернутих до держбюджету, і приблизно 100 тис. га землі, повернутої в державну та комунальну власність", – сказав Луценко.
Напередодні в НАБУ заявили, що зі 166 кримінальних проваджень, у яких станом на кінець жовтня 2018 року завершено досудове розслідування, у 48 справах навіть не відбулися підготовчі судові засідання. На сьогодні тільки у 35 провадженнях від НАБУ і САП ухвалено судові рішення.
8 листопада 2018 року НАБУ і САП дістали доступ до банківських та інших фінансових документів у справі про ймовірне незаконне збагачення генпрокурора Луценка.
17 листопада 2017 року спікер бюро Світлана Оліфіра повідомила, що 30 жовтня за приписом суду НАБУ відкрило кримінальне провадження за фактом імовірного незаконного збагачення генпрокурора Луценка. За її словами, у цій справі нікого про підозру поки не повідомляли.