Луценко: Це неправда, що мільйони українців залишили Україну

Луценко: Сьогодні всі плачуть, що немає робочої сили, тому що нібито українці виїжджають за кордон. Це неправда
Фото: ЕРА

Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що цього року з країни на заробітки виїхало приблизно 600 тис. українців.

Міграція робітників з України в Європу не перевищує кількості поляків, які виїхали на заробітки з Польщі. Про це заявив генпрокурор України Юрій Луценко на зустрічі зі студентами Українського католицького університету, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Сьогодні всі плачуть, що немає робочої сили тому що, нібито, українці виїжджають за кордон. Це неправда, що мільйони українців покинули Україну. Я спеціально одержав минулого тижня офіційні дані, баланс, скільки українців виїхало, скільки в'їхало", – розповів він.

За словами генпрокурора, за дев'ять місяців минулого і цього року різниця між тими, хто виїхав і в'їхав в Україну, зросла не настільки істотно.

"Минулого року різниця між тими, хто виїхав, і тими, хто в'їхав, була 200 тис., які там залишилися. Цього року – 600 тис. із хвостиком. Так, це в три рази більше, але це не мільйони. Водночас офіційно з Польщі виїхало 6 млн на заробітки", – наголосив Луценко.

Генпрокурор додав, що через пропозицію кращої зарплати на заході України будуть виїжджати, проте це приведе до того, що українські бізнесмени почнуть платити "правильну зарплату".

За інформацією міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, 2017 року країну залишило понад 1 млн українців, щомісяця з країни виїжджає приблизно 100 тис. осіб.

Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко вважає трудову міграцію однією з найбільших загроз для держави після воєнної агресії. На його думку, міграцію українців зупинить підвищення середньої зарплати до 16 тис. грн.

За прогнозами директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елли Лібанової, місце українців, які виїхали за кордон, займуть вихідці з азійських країн.

Згідно з даними дослідження громадської думки, яке провів Київський міжнародний інститут соціології у листопаді – грудні 2017 року, майже кожен третій громадянин України замислювався про еміграцію, кожен четвертий – не вірить, що Україна стане на ноги як незалежна держава.

Трудова міграція є одним з основних ризиків розвитку економіки України. Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ за липень 2018 року.