"Мабуть, пороблено їм". Борислав Береза розповів, що в ПАРЄ у знімальної групи "Россия 1" зламалася техніка
Позафракційний народний депутат і член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Борислав Береза зазначив, що кожного разу, коли знімальна група телеканала "Россия 1" на чолі з журналісткою Ольгою Скабєєвою приїжджає на сесію Парламентської асамблеї Ради Європи, парламентарі голосують проти планів проросійського лобі щодо повернення делегації РФ у Раду Європи.
Позафракційний народний депутат і член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Борислав Береза на своїй сторінці у Facebook розповів, що у знімальної групи телеканала "Россия 1" на чолі із пропагандисткою Ольгою Скабєєвою у Страсбурзі зламалася вся техніка.
Він оприлюднив запис, на якому видно, що Скабєєва веде ефір за допомогою телефона. "Ще ніколи не бачив, щоб у людини, яка приїхала сюди працювати як пропагандист, зламалося все взагалі... Мабуть, пороблено їм", – заявив Береза.
Крім того, він пожартував, що кожного разу, коли Скабєєва приїжджає в ПАРЄ, парламентарії голосують проти планів проросійського лобі щодо повернення делегації РФ у Раду Європи. "Ні на що не хочу натякати, але після кожного приїзду Скабєєвої до Страсбурга всі плани Кремля на повернення РФ у ПАРЄ руйнуються. Вона знову приїхала. Думаєте, збіг? Сумніваюся. Але рано чи пізно це помітять і в Росії. Краще, щоб пізно", – написав український нардеп у Facebook.
"Європейська правда" 8 квітня написала, що представники Німеччини в Раді Європи вдаються до активних дій для зняття санкційного тиску з РФ. Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи затвердило термінові дебати, на яких парламентаріям пропонували розглянути доповідь делегата від Нідерландів Тіні Кокса (фракція "Об'єднані ліві") з пунктом, де було передбачено позбавити ПАРЄ права накладати санкції на національні делегації. Це давало змогу створити механізм повернення делегації РФ до роботи в асамблеї.
Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба в коментарі виданню "ГОРДОН" 8 квітня заявив, що дебати – "неприкрита лицемірна спроба" виписати Росії "індульгенцію" за окупацію Криму й агресію на Донбасі.
9 квітня стало відомо, що початковий варіант доповіді Кокса змінено. Голландський делегат у підсумку запропонував створити альтернативний варіант запровадження санкцій, коли останнє слово у разі покарання країни, що порушує принципи співіснування європейських націй, має належати комітету міністрів Ради Європи. Право ПАРЄ самостійно вводити санкції залишили без змін.
10 квітня ПАРЄ схвалила резолюцію про підтримку доповіді "Роль і місія ПАРЄ: головні виклики майбутнього".