Макрон: Ми налаштовані продовжувати мінський процес і підтримуємо ідею подальших переговорів у нормандському форматі

Макрон: Ми налаштовані продовжувати мінський процес і підтримуємо ідею подальших переговорів у нормандському форматі
Макрон: Щодо ситуації на Донбасі, ми не повинні допускати, щоб вона тривала
Фото: EPA

Франція підтримує ідею відновити активне співробітництво з урегулювання ситуації на Донбасі в нормандському форматі із залученням ОБСЄ, заявив президент Франції Еммануель Макрон.

Франція виступає за продовження мінського переговорного процесу з урегулювання конфлікту на Донбасі. Про це під час спільної з українським президентом Петром Порошенком прес-конференції в Парижі заявив президент Франції Еммануель Макрон, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Ми налаштовані продовжувати мінський процес. Ми підтримуємо ідею відновити активну співпрацю саме в нормандському форматі із залученням ОБСЄ", – сказав Макрон.

Він додав, що Франція не визнає анексії Криму.

"Щодо ситуації на Донбасі, ми не повинні допускати, щоб вона тривала. Моє бажання – аби після наступної зустрічі в нормандському форматі ми могли запропонувати цілу низку нових умов, щоб знайти конкретне рішення для виходу з кризи", – заявив французький президент.

Макрон наголосив, що Франція наполягає на виконанні Мінських угод.

"Ми хочемо бачити конкретні результати, які дали би нам змогу рухатися вперед", – зазначив він.

29 травня Макрон за підсумками зустрічі із президентом РФ Володимиром Путіним заявив про необхідність проведення переговорів "Нормандської четвірки" якомога швидше.

23 червня в Міністерстві закордонних справ України заявляли, что в короткостроковій перспективі зустрічі лідерів "Нормандської четвірки" не заплановано, можлива телефонна розмова.

Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні. Тоді сторони домовилися затвердити основу дорожньої карти з реалізації Мінських угод.