Мангер заявив, що пройшов перевірку на поліграфі в херсонському приватному центрі
Голова Херсонської облради Владислав Мангер заявив, що перевірка його на поліграфі тривала приблизно чотири години, відповідати можна було тільки "так" або "ні".
Голова Херсонської облради, один із фігурантів справи про вбивство співробітниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк Владислав Мангер заявив у Facebook 24 травня, що пройшов перевірку на поліграфі.
"Отже, поліграф (він же детектор брехні) пройдено. Відповіді на найболючіші питання, які цікавлять громадськість, надано. Чи знав я про те, що планується напад на Катерину Гандзюк? – Ні. Чи брав я будь-яку участь у цих жахливих діях? – Ні. Чи знаю я, де знаходиться замовник? – Ні. Поліграф показав: ці та інші відповіді – правдиві. Днями я пройшов цю процедуру, проводила яку експерт-поліграфолог Всеукраїнської асоціації поліграфологів, психолог Тетяна Пономарьова. Уся процедура тривала більше чотирьох годин, відповідати можна було тільки "так" або "ні", – написав Мангер.
Він проходив тестування у приватному підприємстві "Херсонський центр детекції брехні "Аріадна". За твердженнями голови Херсонської облради, тест пройдено за питаннями, складеними слідчим СБУ для перевірки, яку було скасовано.
11 лютого генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фігурантів справи про вбивство Гандзюк перевірять на поліграфі, щоб унеможливти "політичну катавасію".
14 лютого у СБУ заявили, що перевірять твердження Мангера про ймовірну причетність до вбивства Гандзюк генерала СБУ Данила Доценка, зокрема – за допомогою поліграфа. Мангер заявляв про готовність пройти перевірку на "детекторі брехні".
4 квітня Мангер мав проходити експертизу на поліграфі, але дослідження не відбулося за рекомендацією його адвокатів, повідомляли в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз. Мангер заявляв, що готовий був пройти перевірку.
Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня 2018 року біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада активістка померла.
За підозрою у скоєнні вбивства заарештували колишнього помічника народного депутата від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука Ігоря Павловського, а також учасників АТО Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова й Микиту Грабчука. Останній, за версією слідства, облив активістку кислотою. Ще одного підозрюваного, Олексія Левіна, заочно заарештовано, за попередньою інформацією, він переховується в Домініканській Республіці. Генпрокурор України Юрій Луценко називав його головним фігурантом справи.
Згідно зі схемою, яку продемонстрував 11 лютого Луценко, Мангер замовив і частково оплатив напад на Гандзюк.
На початку квітня прокуратура повідомила, що Торбіну, Вишневському, Горбунову, Васяновичу і Грабчуку змінили підозру з участі в убивстві на умисне завдання тяжких тілесних ушкоджень. Ці особи визнали провину, розповіли у ГПУ. Павловському тепер інкримінують не організацію вбивства, а приховування злочину, що передбачає м'якше покарання. Мангеру підозру змінили із замовлення вбивства на замовлення побиття. Чиновник перебуває на волі.