Я волаю: легалізуйте, нарешті, поліграф – Тука про вбивство Гандзюк
У розслідуванні вбивств, схожих на справу херсонської активістки Катерини Гандзюк, найважче довести провину замовника та організатора злочину, зазначив заступник міністра з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.
В Україні слід дозволити використання детектора брехні (поліграфа) під час розслідувань. Таку думку заступник міністра з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука висловив 13 лютого в ефірі телеканала "Прямий".
Про це він сказав, коментуючи вбивство співробітниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк.
"У цьому злочині найважча доказова база – це довести провину замовника й організатора. Виконавців досить швидко затримали. Що ми як парламентарі маємо зробити? Починаючи з подій, які завершилися вбивством Андрія Галущенка в Луганській області, я волаю: легалізуйте, нарешті, поліграф", – заявив Тука.
Він розповів, що зустрічався з Гандзюк за два тижні до нападу.
"Переодягнуті на ходу криміналітет плюс відверті сепаратисти інтегрувалися в місцеві органи влади. І саме про це мені... Катя і розповідала дуже докладно", – зазначив Тука.
31 липня 2018 року Гандзюк облили сірчаною кислотою в Херсоні. 4 листопада вона померла в одній із київських лікарень.
Повідомлення про підозру в організації вбивства Гандзюк вручили 11 лютого 2019 року голові Херсонської облради Владиславу Мангеру. Генеральний прокурор Юрій Луценко оприлюднив схему, згідно з якою чиновник замовив і частково оплатив напад на активістку.
Мангер обвинувачення відкидає.
11 лютого Луценко заявив, що фігурантів справи про вбивство Гандзюк перевірять на поліграфі, щоб уникнути "політичної катавасії".