Матеріали щодо обвинувачення Охендовського готові для передання до суду
Справа щодо голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського має достатньо доказів для передання до суду, але рішення про це ухвалять після одержання відповіді на запит про міжнародну правову допомогу.
Справа про причетність голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського до "чорної бухгалтерії" Партії регіонів має достатньо доказів для передання до суду для розгляду по суті. Про це в ефірі "5 каналу" заявив директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник.
"Але було ухвалено інше рішення: було зупинено (кримінальне. – "ГОРДОН") провадження до одержання відповіді на запит про міжнародну правову допомогу. Сподіваюся, що після отримання цієї відповіді рішення (про передання справи до суду. – "ГОРДОН") буде остаточно ухвалено", – сказав він.
Ситник зазначив, що у справі про "чорну бухгалтерію" будуть й інші підозрювані.
Охендовського підозрюють в отриманні понад 1,2 млн грн хабарів.
У жовтні 2016 року голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький говорив, що його відомство перевіряє чотири факти можливого отримання коштів із "чорної каси" Партії регіонів Охендовським.
13 грудня 2016 року Охендовському передали офіційну підозру.
Досудове розслідування у кримінальній справі стосовно голови ЦВК Михайла Охендовського було продовжено до 13 червня 2017 року.
9 червня 2017 року в НАБУ запевнили, що докази, зібрані детективами, є достатніми для повідомлення Охендовському про підозру в остаточній редакції та подальшого передання обвинувального акта до суду.
Першим про "чорну бухгалтерію" регіоналів 28 травня 2016 року заявив колишній заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак. Він повідомив, що передав до НАБУ масив документів, які свідчать, за його словами, про систему підкупів і фальсифікацій, які супроводжували прихід до влади Віктора Януковича і його оточення.
31 травня частину цих документів опублікували народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко та головний редактор "Української правди" Севгіль Мусаєва-Боровик.