Матіос надав суду рішення про засекречування декларацій прокурорів, закреслене маркером
За інформацією Центру протидії корупції, суд відмовився вимагати від головного військового прокурора Анатолія Матіоса читабельного тексту рішення.
Головна військова прокуратура України надала Окружному адміністративному суду Києва, де заслуховують позов Центру протидії корупції проти головного військового прокурора Анатолія Матіоса, заретушовану маркером постанову про засекречування декларацій понад сотні прокурорів. Про це повідомляє у Facebook прес-служба ЦПК.
"Більша частина тексту рішення Матіоса, який представники військової прокуратури надали суду і ЦПК, виявилася заретушованою чорним маркером. Установити його зміст – неможливо", – ідеться в повідомленні.
В організації зазначили, що суд долучив позакреслювані документи до матеріалів справи і відмовився вимагати від військової прокуратури читабельний текст цього рішення.
"Цим рішенням суд позбавив нас можливості коректно сформувати наші вимоги, а це створює підстави для відмови нам у задоволенні позову до Матіоса", – сказала юрист ЦПК Олена Щербань.
Постанова Матіоса стосувалася "застосування спеціальних заходів безпеки" до співробітників військової прокуратури, які беруть участь у розслідуванні кримінальної справи "за фактами розв'язання та ведення представниками влади і збройних сил Російської Федерації агресивної війни проти України".
Заходи передбачали заборону на публікацію інформації про слідчих та прокурорів у публічних реєстрах, зокрема реєстрі декларацій.
"Саме на підставі цієї постанови НАЗК вилучило з публічної частини реєстру понад сотню електронних декларацій прокурорів військової прокуратури. Скільки насправді декларацій було приховано – невідомо", – підкреслили у ЦПК.
14 квітня на підставі постанови Матіоса із сайта НАЗК було видалено сотні декларацій, які належали співробітникам Генеральної прокуратури та військової прокуратури України.
Центр протидії корупції оскаржив постанову Матіоса і рішення НАЗК в Окружному адміністративному суді Києва.
24 жовтня Окружний адмінсуд відмовив ЦПК в задоволенні позову про оприлюднення декларацій голови та посадових осіб Служби безпеки України.
Уведення електронного декларування було однією з вимог Європейського союзу для реалізації безвізового режиму з Україною. За недостовірні відомості в е-деклараціях чиновника може бути оштрафовано на суму від 17 до 51 тис. грн або засуджено до двох років позбавлення волі.