Медведчук: Ми будемо опозиційною фракцією
Рішення про те, що партія "Опозиційна платформа – За життя" буде опозиційною фракцією в парламенті, ухвалили задовго до закінчення виборів, заявив голова політради партії Віктор Медведчук.
21 липня голова політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук заявив в ефірі каналу "112 Україна", що його політсила буде в опозиції до нової української влади.
"Роль "Опозиційної платформи – За життя" у парламенті – виключно опозиція. І це було вирішено задовго до закінчення виборів. Ми це добре розуміли і свідомо до цього йшли. Ми будемо опозиційною фракцією в парламенті дев'ятого скликання", – сказав він.
Журналіст зазначив, що, за даними екзитполів, "Опозиційна платформа" може здобути приблизно 30 депутатських мандатів, і запитав, що може зробити в парламенті фракція з таким ресурсом без співпраці з коаліцією.
"Я думаю, ви глибоко помиляєтеся, і їх буде набагато більше. Але справа не в кількості мандатів, а в тій політичній програмі, яку ми будемо реалізовувати", – додав Медведчук.
Він стверджує, що політсила буде "робити все необхідне", щоб Верховна Рада сприяла встановленню миру і припиненню бойових дій на Донбасі.
Окрім того, за словами Медведчука, "Опозиційна платформа" буде домагатися зміни економічного курсу України, зниження тарифів та змін у податковому законодавстві.
Політик упевнений, що партії "Європейська солідарність", "Батьківщина" і "Голос" не створять коаліції без пропрезидентської "Слуги народу".
"Коаліцію у нас буде формувати одна партія – "Слуга народу". Більше того, я вірю в те, що вони можуть створити на базі своєї партії з урахуванням мажоритарників. А якщо їм потрібен буде ще хтось – вони знайдуть. Хто це буде, мені невідомо", – додав він.
Один із засновників "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Бойко після оголошення перших результатів екзитполів заявив, що політсила готова співпрацювати з партіями, які "поділяють позиції" "Опозиційної платформи".
21 липня українці голосували на позачергових виборах у Верховну Раду. Дільниці в Україні закрили о 20.00.
Згідно з остаточними даними "Національного екзитполу 2019", проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, Київським міжнародним інститутом соціології та Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, "Опозиційна платформа – За життя" набирає 11,4% голосів.
Вибори відбуваються за чинним виборчим законодавством, що передбачає змішану систему (половину депутатів обирають за пропорційною системою, другу половину – за мажоритарною), закриті партійні списки і п'ятивідсотковий прохідний бар'єр.
Українці оберуть 225 депутатів за списками і 199 у мажоритарних округах (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там виборів не проводять).
ЦВК зареєструвала списки 22 партій (усього 2746 кандидатів) і 3085 кандидатів у мажоритарних округах.