Медведчук про скандал навколо фільму про Стуса: Це провокація американців, і у нас є докази цього
Український політик Віктор Медведчук заявив, що не знав про знімання фільму про поета Василя Стуса.
Український політик Віктор Медведчук уважає, що скандал навколо знімання фільму про поета Василя Стуса, з якого хотіли вирізати сцену суду, – "провокація США". Про це він заявив в інтерв'ю каналу "112 Україна", яке вийшло в ефір 25 серпня.
"Я не знав, що знімають фільм про Василя Стуса. Мене це ніколи, зокрема і зараз, не цікавило. Я просто читав оцінки, і перше, що прочитав про цей фільм, – оцінка сина Стуса, який сказав, що цей фільм смішний для нього. Я не знаю, наскільки він є цінним для історії, для долі поета. Ця провокація – один із етапів того, що роблять зараз американці, і у нас є докази цього. Вони постійно провокують... Це з переліку того, що роблять, бо Медведчук сьогодні займає публічну позицію, Медведчук у публічній політиці, і Медведчук для них – ворог. Я підтверджую: я для них – ворог. І я буду робити все, щоб Україна була незалежною і суверенною без впливу й управління з боку США. І це чергова провокація, яка сьогодні, на жаль, має місце. Але і її ми теж переживемо", – сказав Медведчук.
Він підкреслив, що не порушував закону, захищаючи Стуса.
"Я у справі Стуса, яка була 38 років тому (радує, що за 38 років американці нічого нового не знайшли, тільки історія зі Стусом, і та перекручена), виконав свій офіційний обов'язок. Я не порушував закону, і численні комісії в роки незалежності України встановили, що я мав рацію як адвокат, як захисник... Перед колегами я чистий, перед долею і життєвим шляхом Стуса я теж абсолютно чистий. Усе, що міг, робив. Але ви знаєте, якби він не боровся з радянською владою, то він не був би борцем за незалежність України", – додав він.
Політик зазначив, що вважав радянську владу, проти якої виступав Стус, законною.
"Я радянську владу вважав законною. І я був радянським громадянином. І сьогодні я цю позицію для себе не переглядаю. Те, що Стус робив, – на його совісті, що робили органи слідства – на їхній совісті, а що робив адвокат Медведчук – він робив, щоб його захистити. Не вийшло – ну, так сталося, так буває. Особливо в системі, де мова йде про людину, яка виступає за повалення радянського державного суспільного і політичного ладу. А як мала вчинити радянська влада? На жаль, він помер через п'ять років відбування покарання у колонії. І сьогодні обвинувачувати і дорікати мені в тому, що Медведчук, бачте, довів його до смерті – це як мінімум нерозумно, як максимум – абсурдно", – заявив Медведчук.
10 серпня актор і телеведучий Геннадій Попенко повідомив, що кастинг на роль Медведчука проводили, однак у підсумковій версії фільму такого персонажа немає.
"За словами учасників знімального процесу, продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука і сказали, що якщо вони хочуть зняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом", – заявив Попенко.
Режисер картини Роман Бровко заявив, що з фільму вирізали 20–25 епізодів, зокрема – суду над поетом. За його словами, про це попросив син Стуса. Дмитро Стус сказав, що ні про що сценаристів не просив.
Знімальна група заявила, що сцену суду над поетом дознімуть найближчим часом.
Адвокат Медведчука Ігор Кириленко пригрозив через суд заборонити фільм про Василя Стуса, якщо в ньому буде недостовірна інформація про його клієнта.
Дмитро Стус у коментарі виданню "ГОРДОН" 13 серпня заявив, що не надасть авторських прав знімальній групі фільму "Стус".