Мельниченко: Ми робили з Луценком державний переворот
Екс-майор Управління державної охорони Микола Мельниченко заявив, що співпрацювати з ФБР США у 2000 році йому запропонував помічник лідера СПУ, нинішній генпрокурор Юрій Луценко.
У 2000 році генпрокурор України Юрій Луценко (на той момент помічник-консультант лідера СПУ Олександра Мороза) пропонував екс-майору Управління державної охорони Миколі Мельниченку передати плівки із записами президента України Леоніда Кучми ФБР. Про це Мельниченко розповів в інтерв'ю "Цензор.НЕТ", яке вийшло 1 листопада.
"Ми робили з Луценком державний переворот. А для того, щоб був державний переворот, потрібно було показати американцям, наскільки Кучма, [глава СБУ Леонід] Деркач і [керівник Адміністраці Президента Володимир] Литвин – подонки і що не потрібно їх підтримувати. Щоб Америка зрозуміла, наскільки ця влада в Україні під керівництвом Кучми небезпечна і що потрібно її якомога швидше скидати", – розповів він.
За словами Мельниченка, він запропонував Луценкові самому вирішувати подальшу долю плівок.
"Я кажу: "Якщо хочете, самі передавайте! Я можу вам особисто дати в руки, Юрію Віталійовичу, а далі ви робіть, що хочете. Плюс я можу вам організувати зустріч із ФБР через своїх адвокатів!" Юрій Віталійович прилітає в Америку. Передаю йому записи. І він передає ФБР у моїй присутності. Тому, якщо мені інкримінують шпіонаж (включай логіку!), тоді Юрій Віталійович був завербований, він мене примусив на співпрацю з ФБР", – підкреслив він.
Екс-майор додав, що не знає, чи отримував Луценко гроші за передання плівок ФБР.
У 2000 році Мельниченко оприлюднив запис, зроблений, за його словами, у кабінеті тодішнього президента Леоніда Кучми. Зокрема на плівках обговорюють убивство журналіста Георгія Гонгадзе.
Зараз Мельниченко живе у США.
Заступник генпрокурора Юрій Столярчук заявив у березні 2016 року, що ГПУ має намір висунути Мельниченку обвинувачення у державній зраді і спробі держперевороту. За словами заступника глави ГПУ, відомство хоче домогтися його екстрадиції в Україну, оскільки без Мельниченка буде складно встановити всі обставини того, що відбувалося в кабінеті Кучми і поза його межами, що потрібно для завершення справи про вбивство Гонгадзе.
Печерський районний суд Києва 10 вересня заарештував нерухомість і банківські рахунки екс-майора Управління держохорони України, а також повторно санкціонував його арешт. Сам Мельниченко заявив, що рішення суду пов'язане з його особистим конфліктом із президентом України Петром Порошенком.