"Мене хочуть судити не іменем України, а іменем УРСР". Добкін приніс на засідання регламентного комітету Ради портрет Брежнєва
Народний депутат від Опозиційного блоку Михайло Добкін заявив, що потрібно керуватися законодавством, яке ухвалено в незалежній Україні, а не в УРСР.
Народний депутат від Опозиційного блоку Михайло Добкін приніс на засідання регламентного комітету Ради портрет радянського лідера Леоніда Брежнєва, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Ті закони, за якими мене намагаються притягнути до кримінальної відповідальності, вони авторства ось цієї людини. Ті закони, за якими мене намагаються притягнути до відповідальності, вони приймалися за Леоніда Ілліча. І мене хочуть судити не іменем України, а іменем УРСР. Мені, звичайно, почесно. Я пам'ятаю, що люди жили непогано в радянській Україні, але мені здається, що ми живемо вже в іншій країні та повинні керуватися законодавством, яке ухвалено вже в незалежній Україні", – зазначив він.
Адвокат Добкіна Ігор Степанов додав, що в 1980 році в СРСР було ухвалено нормативний акт "Основи житлового законодавства Союзу РСР і союзних республік", який підписав Брежнєв. Він досі діє в Україні.
"У ньому вперше було визначено, що громадяни можуть брати участь у будівництві шляхом вступу до житлово-будівельних кооперативів. Саме на виконання цього нормативного акта і було надалі ухвалено житлові кодекси, частина яких діє в Україні. Він так і називається – "Житловий кодекс Української РСР", – сказав Степанов.
Він зазначив, що прокуратура опирається на Примірний статут житлово-будівельного кооперативу, ухвалений у 1985 році. Степанов додав, що у 2003 році в Україні набув чинності закон "Про кооперацію".
"Обмежень на участь у кооперативах юридичних осіб, про що говорив зараз генпрокурор Юрій Луценко, у спеціальному законі немає. Цей закон є чинним, і він фактично регулює ті самі відносини, які регулює Примірний статут житлово-будівельного кооперативу", – зазначив він.
Адвокат додав, що в законі "Про кооперацію" немає обмежень діяльності кооперативів, тому Добкін нічого не порушив.
Генеральний прокурор Юрій Луценко у відповідь заявив, що, згідно з рішенням Верховного Суду України, місцеві органи самоврядування, виділяючи землю житлово-будівельним кооперативам, повинні керуватися нормами Примірного статуту та Житлового кодексу УРСР.
"Уявні члени житлового кооперативу досі в гуртожитку, а реальні бізнесмени побудували величезні житлові комплекси, водночас не сплачуючи коштів до бюджету", – сказав він.
Луценко вніс до парламенту подання на притягнення до кримінальної відповідальності Добкіна 29 червня. Політику закидають змову з метою заволодіння 78 га землі в Харкові вартістю понад 220 млн грн.
У відповідь Добкін заявив, що наміри Генеральної прокуратури України зняти з нього недоторканність можна розцінювати як тиск на опозицію.
Сьогодні регламентний комітет Ради розглядає подання ГПУ.