Метою в будівельному секторі стало не відлякувати інвестиції, а зробити все, щоб вони прийшли до України – голова Держархбудінспекції
Державна архітектурно-будівельна інспекція України надає консультативну підтримку кожному інвестиційному проекту, тому інвестори стали довіряти відомству, розповів його голова Олексій Кудрявцев.
Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ) протягом останніх трьох років наблизила сферу будівництва в країні до європейських стандартів, заявив голова відомства Олексій Кудрявцев на брифінгу в Кабінеті Міністрів 19 липня, повідомляє Gazeta.ua.
"Сьогодні ДАБІ – перш за все, адміністративно-консультативний партнер учасників будівельного ринку, який готовий надавати необхідну допомогу та відкрито обговорювати та вирішувати наявні проблеми", – заявив чиновник.
Головними досягненнями інспекції він вважає прозорість роботи, децентралізацію системи держархбудконтролю та реформування реєстраційно-дозвільних процедур. Кудрявцев розповів, що у відомстві працює громадська приймальня, гаряча телефонна лінія й електронні сервіси для швидкого зв'язку з інспекцією, зокрема сервіс "Написати голові ДАБІ". Протягом шести місяців цього року інспекція розглянула 17,5 тис. звернень, зазначив керівник.
Органи ДАБІ працюють у 100 населених пунктах України, тому кожен четвертий об'єкт, який будують, є підконтрольним не Києву, а місцевим інспекціям, розповів він. Кудрявцев додав, що інспекція разом із неурядовими організаціями здійснює зустрічі для зв'язку з бізнесом, серед партнерів Держархбудінспекції – Рада бізнес-омбудсмена, Європейська бізнес-асоціація, Американська торговельна палата в Україні, Офіс ефективного регулювання (BRDO) та інші структури.
"Метою ДАБІ в будівельному секторі стало не відлякувати інвестиції, а зробити все, щоб вони прийшли до України та почали працювати. Кожен інвестиційний проект ми супроводжуємо та надаємо консультативну підтримку. І ми вже бачимо довіру інвесторів і конкретні результати", – заявив Олексій Кудрявцев.
Голова відомства переконаний, що відмова від декларативного принципу завершила "еру хаосу" в будівництві: зменшилася кількість самобудів, будівельні процеси пожвавилися, а інвестори стали більше цікавитися роботою в Україні.