Мільярдер Буткевич: Ми зайнялися ураном і рідкоземельними металами. Це може принести набагато більше грошей, ніж АТБ
Український бізнесмен Геннадій Буткевич в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН", журналісту Дмитрові Гордону розповів, що багато родовищ в Україні за часів СРСР було засекречено.
Співвласник "АТБ-Маркету", український мільярдер Геннадій Буткевич заявив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН", журналісту Дмитрові Гордону, що вкладає гроші в розроблення родовищ берилію, графіту, цирконію, титану, а також урану.
"Дозвіл на розвідку родовища урану ми одержували три роки. Зараз я вкладаю гроші в розвідку", – повідомив він.
На думку Буткевича, енергетичні проєкти можуть принести набагато більше грошей, ніж мережа магазинів АТБ.
"Ми робитимемо так, щоб екологія не страждала. Ми купуватимемо нове обладнання, ми працюватимемо з інвесторами. Якщо берилій, то тільки з американцями. Це ексклюзивний рідкоземельний метал. Із ним за технологіями працюють чотири країни у світі: Сполучені Штати Америки здебільшого, а також Росія, Китай і Казахстан. Сплави з берилієм – це суперсплави, легкі й міцні", – розповів він.
"Мінералом майбутнього" у світі вважають графіт, родовища якого є в Україні, додав бізнесмен.
У СРСР багато геологічних вишукувань було засекречено за ініціативою ЦК КПРС, зазначив він.
"Коли ми купили родовище берилію в Житомирській області, його було засекречено. Засекречено ще за часів Радянського Союзу. Ми знайшли працівників і науковців, які відкривали ці родовища, знаходили запаси. То вони пошепки з нами розмовляють досі", – поділився з Гордоном Буткевич.
Співвласник АТБ, мільярдер Буткевич: Із міліції я пішов, тому що надійшла пропозиція від Тимошенко і Пінчука, від якої неможливо відмовитися. Читайте повний текст інтерв'ю
У липні 2019 року Буткевич, який є співзасновником компанії "Атомні енергетичні системи України", зазначав, що, згідно з даними геологорозвідки, в Україні підтверджені запаси урану становлять 270 тис. тонн, а ресурсна база – приблизно 560 тис. тонн.