Мін'юст у 2019 році стягнув 6,5 млрд грн аліментів
За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, у системі виконавчого провадження аліменти стягують найкраще й у 2019 році відомство стягнуло 6,5 млрд грн боргів.
У 2019 році Міністерство юстиції стягнуло 6,5 млрд грн боргів із аліментів і 500 млн грн боргів із зарплати. Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю "РБК-Україна".
Міністр зазначив, що аліменти стягують добре, оскільки було введено нормальний механізм їх сплати.
"Аліменти – це зараз найкраще, що стягується в системі виконавчого провадження. Тут не можу сказати, що це наша заслуга. Це заслуга роботи попереднього керівництва міністерства. Була спеціальна програма, і законодавчі зміни були тоді запроваджені", – заявив він.
За його словами, проблема ще залишається, але наявні засоби дають змогу працювати з цією заборгованістю.
"Окрім того, там немає мораторію, тому є ефективна система впливу на боржників, яка працює дуже гарно", – продовжив міністр.
Також він зазначив, що виконавці дуже хочуть, щоб таку саму дію можна було застосовувати й до інших боржників.
"Але це вже складне політичне рішення", – зауважив Малюська.
Щодо боргів із заробітної плати міністр сказав, що стосовно цього питання працювати виконавцям складніше: "У нас за 2019 рік приблизно пів мільярда гривень стягнуто заборгованості по заробітній платі. Значною мірою заважає працювати те, що тут багато боржників знаходиться в державному секторі – комунальні підприємства; підприємства, які перебувають у різноманітних програмах, тому і кошти не завжди вдається стягнути. Звичайно, є приватні компанії, які заборгували по заробітній платі. Але в основному хронічні борги мають комунальні підприємства".
7 грудня 2017 року Верховна Рада внесла зміни до порядку примусового стягнення заборгованості з аліментів для посилення захисту права дитини на належне утримання. Відповідно до закону, боржнику можуть забороняти користуватися вогнепальною мисливською зброєю й обмежувати право на керування транспортним засобом, а також право на виїзд за кордон.
4 січня 2018 року документ підписав п'ятий президент України Петро Порошенко. Він набув чинності 6 лютого.
5 лютого 2018 року Мін'юст запустив Єдиний онлайн-реєстр боржників. У ньому є десятки тисяч електронних записів про неплатників аліментів. Серед них – депутати, чиновники та представники силових структур.
У серпні 2019 року тодішній прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що обсяг стягнутих аліментів сягнув 8,4 млрд грн.