Мінприроди України не підтримало урядової пропозиції про відтермінування заходів зі скорочення викидів для ТЕС
Уряд України пропонував дати відтермінування великим теплоелектростанціям із виконання плану щодо скорочення викидів від великих спалювальних установок, проте Міністерство екології та природних ресурсів не підтримало цієї пропозиції.
Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак не підтримав на засіданні уряду 23 липня розпорядження "Про внесення змін у додатки 1–4 до Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок", яке дасть змогу тепловим електростанціям відкласти проведення заходів зі скорочення викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря, повідомила пресслужба Мінприроди.
Україна в межах договору про заснування Енергетичної спільноти зобов'язалася проводити заходи для зменшення забруднень атмосферного повітря, які, зокрема, передбачали модернізацію великих спалювальних установок. Скорочення цих викидів також передбачено відповідними чинними дозволами на викиди для великих спалювальних установок.
Зокрема, уряд запропонував відтермінування проведення заходів зі скорочення викидів на Луганській, Миронівській ТЕЦ, Запорізькій, Придніпровській, Криворізькій, Бурштинській, Добротвірській, Ладижинській ТЕС (усі входять до холдингу ДТЕК), а також Трипільської ТЕС ("Центренерго").
Міністерство екології та природних ресурсів України наполягало, щоб запропонований урядом документ пройшов перевірку на відповідність законодавству у сфері охорони природи, проте цю ініціативу відхилили.
На засіданні Кабінету Міністрів України 24 липня було ухвалено рішення внести зміни до Національного плану зі скорочення викидів від великих спалювальних установок, зокрема перенести терміни реалізації екологічних заходів для теплових електростанцій.
В Україні поки що немає способів для реалізації Національного плану зі скорочення викидів від великих спалювальних установок, тому Кабмін ухвалив рішення скорегувати зобов'язання, щоб формально не порушувати їх, зазначив голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї, ексміністр енергетики України Іван Плачков.
Запровадження національного плану, затвердженого у 2017 році, передбачає внесення змін до нормативів допустимих викидів забруднювальних речовин теплосиловими установками, номінальна потужність яких перевищує 50 МВт.
Усього в Україні є понад 220 великих спалювальних установок.