Протягом двох років українці поінформували Мінприроди про п'ять тисяч стихійних сміттєзвалищ – Семерак
Найбільше заявок про незаконні сміттєві звалища надійшло з Київської (1125), Харківської (380) та Дніпропетровської (350) областей, розповів міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
Станом на 21 жовтня 2018 року на електронній карті, яку Мінприроди запустило у вересні 2016 року, українці позначили приблизно п'ять тисяч незаконних сміттєвих звалищ. Про це 24 жовтня розповів міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, повідомляє прес-служба Кабміну.
Він зазначив, що найбільше таких повідомлень надійшло з Київської (1125), Харківської (380) та Дніпропетровської (350) областей.
Із цих п'яти тисяч сміттєвих звалищ місцева влада прибрала тільки половину, понад тисячу заявок – на стадії виконання, у приблизно 700 випадках прострочено терміни виконання і ще майже тисяча – потребують підтвердження заявником, розповів Семерак.
Міністр закликав громадян, які надсилають заявки, контролювати їх виконання.
"Мінприроди фізично не може проконтролювати якість виконання кожної заявки. Саме тому ми свого часу передбачили можливість для громадян самим оцінювати якість виконаної роботи", – пояснив він.
Семерак розповів, що, наприклад, громадяни повідомили про 153 звалища на Буковині. Місцева влада відзвітувала, що прибрала їх, проте у 124 випадках заявники не підтвердили цієї інформації.
Він додав, що найбільше сміттєвих звалищ упродовж двох років ліквідували в Київській, Харківській, Дніпропетровській, Миколаївській та Черкаській областях. Ігнорують електронну карту в Хмельницькій області, де місцева влада не прибрала жодного із 49 звалищ, і в Кіровоградській, де залишається 46 звалищ.
У листопаді 2017 року Семерак повідомляв, що в Україні назбиралося приблизно 36 млрд тонн відходів.