Митрополит УПЦ МП Онуфрій: Церква не може бути політичною організацією
Українська православна церква Московського патріархату не є ворогом ні українського народу, ні Української держави, ні української влади, заявив предстоятель церкви митрополит Онуфрій.
Церкву в Україні хочуть перетворити на політичну організацію, але у неї інші завдання, заявив 16 листопада в ефірі телеканала "Інтер" предстоятель Української православної церкви Московського патріархату митрополит Онуфрій.
"Сьогодні наша церква несе свій хрест, який виражається у наріканнях на нас, у неправдах проти нас, у злих словах проти нас, звинуваченнях нас у якихось проступках, до яких ми ніякого відношення не маємо. Ми маємо свій погляд на окремі сторони нашої політики, яка сьогодні у нас є по відношенню до нашого народу, до нашої землі. Але ми не являємося ворогами, ні українського народу, ні Української держави, ні української влади", – підкреслив він.
Онуфрій сказав, що у церкви є свої духовні принципи, згідно з якими вона живе.
"І те, що нас хочуть сьогодні перетворити на політичну організацію під назвою "помісна церква" і т. д., – це та приманочка, на яку церква не клює. Церква не може бути політичною організацією. Можливо, це модно, і нам би сьогодні, можливо, в долоні поаплодували, якщо ми станемо такими, станемо на службі не спасіння людської душі, а на службі якоїсь політичної системи... Але перед Богом ми будемо мати відповідь за це, і навіть історія нас осудить. Тому що люди знають, що церква на землі основана Христом і головою церкви є Христос. Її мета, її служіння – це підготовка людини для зустрічі з Богом у вічності", – зазначив митрополит.
Синод Вселенського патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень щодо автокефалії української православної церкви. Зокрема, рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату (МП) скасовано; з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарета зняли накладену Російською православною церквою (РПЦ) анафему, йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернуто канонічний статус.
Рішення Синоду президент України Петро Порошенко назвав наданням автокефалії українській православній церкві. Офіційний томос вселенський патріарх Варфоломій вручить обраному на об'єднавчому соборі предстоятелю єдиної помісної Української православної церкви.
15 жовтня Синод Російської православної церкви розірвав євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом.
Президент України Петро Порошенко 13 листопада провів зустріч із деякими ієрархами УПЦ МП, які підтримують автокефалію. Цього самого дня у Києво-Печерській лаврі відбувся собор єпископів УПЦ МП, на якому було ухвалено рішення зустрічатися з главою держави тільки на церковній території. У такий спосіб архієреї відкинули пропозицію президента провести зустріч в Українському домі. Собор єпископів також заявив про припинення євхаристійного спілкування із Вселенським патріархатом, назвав процес надання Вселенським патріархатом томосу про автокефалію штучним, нав'язаним ззовні і таким, що посилює конфлікти серед народу України. Постанову підписали 8283 учасники собору.