МОЗ уважає незаконним відновлення Амосової на посаді ректора університету імені Богомольця
У Міністерстві охорони здоров'я України заявили, що рішення суду про відновлення Катерини Амосової на посаді ректора університету імені Богомольця обмежило можливості міністерства як засновника вишу.
Міністерство охорони здоров'я України звернулося до Національної поліції та ГПУ для розслідування діяльності Катерини Амосової на посаді ректора Національного медичного університету. Про це 21 вересня повідомила прес-служба МОЗ.
"Міністерство вживатиме всіх необхідних заходів у межах закону для припинення злочинної діяльності екс-адміністрації закладу, що ганьбить репутацію найбільшого медичного університету країни та призвела до управлінського хаосу, який загрожує розкраданням бюджетних коштів", – ідеться в повідомленні міністерства.
У МОЗ заявили, що вважають незаконним рішення Печерського суду міста Києва про відновлення Катерини Амосової на посаді ректора Національного медичного університету імені Богомольця.
МОЗ заявляє, що таке рішення суду обмежило можливості міністерства як засновника вишу, і це ставить під загрозу конституційні права громадян на освіту.
20 лютого 2018 року в Міністерстві охорони здоров'я України повідомили, що Амосову усунули від виконання обов'язків ректора Національного медичного університету імені Богомольця, оскільки вона не забезпечила проведення у виші ліцензійного іспиту для студентів-стоматологів.
1 березня Окружний адміністративний суд Києва відновив Амосову на посаді ректора, але 6 березня МОЗ знову усунуло її.
2 квітня МОЗ достроково розірвав з Амосовою контракт. Вона оскаржила це рішення.
23 квітня МОЗ України оголосило конкурс на заміщення вакантної посади ректора НМУ.
26 квітня Печерський райсуд Києва заборонив проводити конкурс, оскільки він може "істотно ускладнити або зробити неможливим гіпотетичне рішення суду" про відновлення Амосової на роботі.
20 вересня суд відновив Амосову на посаді ректора університету імені Богомольця.