МЗС Угорщини повідомило Столтенбергу, що Будапешт буде блокувати ухвалення будь-якого документа за підсумками саміту НАТО з Україною і Грузією
Міністерство закордонних справ (МЗС) Угорщини повідомило генсеку Північноатлантичного Альянсу Єнсу Столтенбергу, що Будапешт буде блокувати ухвалення будь-якого документа за підсумками запланованого на липень саміту Україна – Грузія – НАТО, повідомило 2 липня видання "Європейська правда" із посиланням на дипломатів.
Відповідний лист було надіслано через три дні після зустрічі глави МЗС Угорщини Петера Сіярто із його українським колегою Павлом Клімкіним 22 червня під Ужгородом. На переговорах також були присутні міністри освіти обох країн. Сіярто заявив після зустрічі, що "було зроблено перші кроки", але в листі Столтенбергу МЗС Угорщини повідомило, що зустріч не принесла успіху, і жодної домовленості з Україною не досягнуто. У документі також зазначено, що у зв'язку з цим угорський прем'єр Віктор Орбан буде блокувати будь-яке рішення за підсумками саміту НАТО з Україною і Грузією.
Інформацію про це МЗС Угорщини донесло послам країн – членів Альянсу.
5 вересня 2017 року Верховна Рада України ухвалила закон "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні. Після цього відносини України і Угорщини погіршилися, оскільки остання висловила занепокоєння майбутнім угорської меншини в Україні.
Сіярто заявив, що Угорщина буде блокувати зближення України з ЄС і НАТО, поки Київ не внесе змін у документ.
Закон передали на експертизу у Венеціанську комісію, яка сформулювала висновки 8 грудня. Києву запропонували внести зміни у 7-му статтю – щодо недискримінації навчання недержавними мовами, що не є офіційними у Європейському союзі. Зокрема, ішлося про викладання в середній школі російською мовою.
Комісія не стала наполягати на зміні статті закону, але рекомендувала Україні вжити заходів щодо недопущення дискримінації мов національних меншин.
У Євросоюзі заявили, що Київ мусить врахувати рекомендації Венеціанської комісії.
14 лютого 2018 року Кабмін подав у Верховну Раду законопроект, у якому запропонував продовжити перехідний період упровадження мовної статті закону "Про освіту" до 2023 року.
22 червня на Закарпатті відбулася перша зустріч на рівні міністрів України та Угорщини відтоді, як Україна ухвалила закон про освіту. Сіярто заявив про прогрес у переговорах.
Він сказав, що Угорщина не проти участі президента України Петра Порошенка в липневому саміті Україна – Грузія – НАТО у Брюсселі. Водночас міністр підкреслив, що рішення Угорщини про блокування політичних зустрічей комісії Україна – НАТО залишається в силі.