МЗС України запропонувало реформувати Раду з прав людини ООН
Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця наголосив, що розуміє занепокоєння США, які 19 червня вийшли з Ради з прав людини ООН.
Раду з прав людини ООН необхідно реформувати. Про це йдеться у коментарі заступника міністра закордонних справ України Сергія Кислиці від 20 червня щодо виходу Сполучених Штатів Америки із РПЛ.
Дипломат констатував, що рада перебуває у "складній ситуації, якщо не сказати у кризі".
"Ми розуміємо позицію США і їхнє занепокоєння щодо ефективності роботи РПЛ. Рішення США щодо дострокового припинення членства у Раді не стало несподіванкою. Більше року тому Сполучені Штати на одному із засідань Ради Безпеки ООН заявили про негативні тенденції в роботі організації із захисту прав людини", – нагадав Кислиця.
За його словами, "не може не викликати занепокоєння фактичне усунення правозахисної тематики з майданчика ООН у Нью-Йорку – як ідеологічно, так і фізично".
"Таке розділення переводить права людини з практичної в академічну площину і загрожує маргіналізацією самої концепції прав людини", – пояснив заступник міністра.
Кислиця нагадав, що у 2018 році Україна стала членом РПЛ і "об'єктивно оцінює існуючі проблеми та недоліки в її роботі". Дипломат не уточнив, як Україна хоче поліпшити роботу правозахисного органу.
"Для нашої держави рада залишатиметься ще одним майданчиком для захисту прав українців, які потерпають від злочинних дій Російської Федерації", – резюмував чиновник.
19 червня державний секретар Майк Помпео і посол США в ООН Ніккі Гейлі оголосили про вихід США із РПЛ. Остання зазначила, що в раду входять представники держав з репресивними режимами, однак водночас організація дозволяє собі критикувати політику Ізраїлю щодо Палестини і традиційно займає антиізраїльську позицію.
"Ми робимо цей крок, тому що наші зобов'язання не дозволяють нам залишатися частиною лицемірної та корисливої організації, яка знущається над правами людини", – пояснила Гейлі.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш висловив жаль щодо дій Вашингтона.
Постійне представництво РФ в ООН назвало позицію США "цинічною". Також Росія висунула свою кандидатуру на виборах до складу РПЛ на 2021–2023 роки.
За словами спікера Європейської служби зовнішніх зв'язків Майї Косьянчич, США можуть утратити свій статус "чемпіона з боротьби за демократію на світовій арені".
Рада з прав людини – це міжурядовий орган системи ООН, до складу якого до останнього часу входило 47 держав, відповідальних за захист прав людини по всьому світу. Строк повноважень кожного члена становить три роки, їх обирає Генеральна Асамблея ООН. Місця розподіляють за географічним принципом.