Косьянчич: Рішення Вашингтона вийти з Ради з прав людини ООН підриває роль США як чемпіона з боротьби за демократію у світі
США завжди грали головні ролі у захисті прав людини у світі, заявила речниця Європейської служби зовнішніх зв'язків Майя Косьянчич. 19 червня Сполучені Штати заявили про вихід із Ради з прав людини ООН.
Рішення Вашингтона вийти з Ради із прав людини ООН підриває роль США як чемпіона з боротьби за демократію у світі. Про це йдеться в заяві спікера Європейської служби зовнішніх зв'язків Майї Косьянчич, опублікованій 19 червня.
"США завжди грали головні ролі у захисті прав людини в усьому світі й протягом багатьох років були сильним партнером Європейського союзу в Раді з прав людини. Сьогоднішнє рішення підриває роль США як чемпіона з боротьби за демократію на світовій арені. Однак Європейський союз і далі захищатиме права людини та основні свободи на багатосторонніх форумах і в усьому світі, а також, по змозі, співпрацюватиме зі США", – ідеться в заяві.
Також наголошено, що Євросоюз, "як і раніше, неухильно і надійно прихильний до Ради з прав людини як основного органу ООН із захисту прав людини та основних свобод у всьому світі".
"ЄС є і буде залишатися твердим прихильником багатосторонності й ширшої системи ООН. Ми залишимося повністю залученими і прихильними до Загальної декларації прав людини, 70-річний ювілей якої ми цього року з гордістю святкуємо і чиї цінності та принципи невіддільні від цінностей самого Європейського союзу", – додала Косьянчич.
19 червня США заявили про вихід із Ради з прав людини ООН. Про це оголосили американський посол США в ООН Ніккі Гейлі та державний секретар Майк Помпео. Зокрема, Гейлі звинуватила раду в політичній упередженості.