МЗС: Вирок Шаріній – чергове свідчення антиукраїнської параної російського режиму
У Міністерстві закордонних справ назвали фарсом судовий процес у Росії над колишнім директором Бібліотеки української літератури в Москві Наталією Шаріною.
Засудження колишнього керівника Бібліотеки української літератури в Москві Наталії Шаріної до чотирьох років позбавлення волі умовно є свідченням антиукраїнської параної російського режиму, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ (МЗС) України.
"Завершення в Росії судового фарсу над директором російського державного закладу Бібліотека української літератури в Москві Наталією Шаріною та засудження її до чотирьох років позбавлення волі (умовно) є черговим свідченням антиукраїнської параної російського режиму, жертвами якої стають сьогодні і українські, і російські громадяни", – сказано в коментарі МЗС.
У відомстві підкреслили, що протягом багатьох років російська влада демонструє весь арсенал боротьби з усім, що пов'язане з Україною, із українською мовою та культурою.
"Єдиний в Росії державний заклад української культури – Бібліотека української літератури в Москві – функціонувала в умовах обшуків приміщень, вилучень книжок і обладнання, шантажу і залякувань колективу з боку російських правоохоронних органів, арештів і дискредитації керівництва", – заявили у МЗС.
В українському зовнішньополітичному відомстві також висловили "слова щирої поваги та вдячності Наталії Шаріній і колективу бібліотеки, які у надзвичайно складних умовах своєю відданістю справі та високим професіоналізмом забезпечували гідну роботу закладу".
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International уважає обвинувальний вирок колишньому директору Бібліотеки української літератури в Москві Наталії Шаріній політичним і таким, що не має стосунку до правосуддя.
5 червня Міщанський суд Москви засудив Шаріну до чотирьох років позбавлення волі умовно за обвинуваченням у розпалюванні ненависті і розтраті. Рік і сім місяців, які вона провела під домашнім арештом, зарахують у строк покарання.
У вироку зазначено, що Шаріна "вчинила дії, спрямовані на розпалювання національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності". Суддя оголосила список літератури, яка у РФ визнана екстремістською і яка була знайдена в бібліотеці. Зокрема, це видання Української повстанської армії, книга про Голодомор, твори українського поета Дмитра Павличка і політика Дмитра Корчинського, дитячий журнал "Барвінок" тощо.
28 жовтня 2015 року у приміщенні Бібліотеки української літератури в Москві пройшли обшуки. Співробітники правоохоронних органів вилучили українські видання, які, на думку слідства, "мали русофобський характер". Шаріну затримали, 30 жовтня її помістили під домашній арешт.
У березні 2017 року департамент національної політики і міжрегіональних зв'язків Москви повідомив Шаріній про розірвання трудового договору.