На засіданні ТКГ Україна обговорила припинення вогню і попередньо погодила 13 ділянок для розмінування
Українська сторона на засіданні тристоронньої контактної групи, яке відбулося 8 липня, наполягла на негайному припиненні вогню з урахуванням ситуації, що склалася в Луганській області внаслідок пожеж.
8 липня відбулося засідання тристоронньої контактної групи за участю України, Росії, ОБСЄ, яке відбувалося у форматі відеоконференції. Про це повідомила пресслужба Офісу президента України.
Під час дискусії українська сторона наполягла на негайному встановленні всеосяжного режиму припинення вогню з урахуванням ситуації, яка склалася внаслідок пожеж у Луганській області.
"Це звернення було повністю підтримано координатором ТКГ – представником ОБСЄ, узгоджено учасниками засідання. Завдяки активній позиції української делегації було отримано гарантії безпеки для польотів цивільних повітряних суден ДСНС із метою ліквідації пожеж у Луганській області поблизу лінії розмежування", – зазначили в Офісі президента.
Звернули увагу на розв'язання проблеми недопуску спостерігачів ОБСЄ на тимчасово окуповані території України. Такий доступ із боку підконтрольних Києву територій забезпечують у повному обсязі, водночас як із тимчасово окупованої території його блокують.
ОБСЄ визнала значний прогрес у питанні розроблення оновленого плану розмінування. У межах цієї роботи та на виконання домовленостей паризького саміту "Нормандської четвірки" було попередньо погоджено 13 ділянок для проведення робіт із розмінування з можливістю подальшої обробки наступних семи ділянок.
"Україна також укотре підтвердила готовність до якомога швидшого взаємного звільнення утримуваних осіб у форматі "всіх на всіх" і наголосила, що очікує на письмові підтвердження від іншої сторони", – ідеться в повідомленні.
Лісові пожежі, які спалахнули в Луганській області, визнано надзвичайною ситуацією регіонального рівня.
За даними ДСНС станом на 14.00 8 липня, пожежа триває на площі 5 тис. га. До гасіння пожежі залучено 1622 людини і 200 одиниць техніки, зокрема два пожежні літаки Ан-32П.
Унаслідок пожежі згоріло понад 100 будинків у селі Смолянинове і на території дачного кооперативу "Вовче озеро", ще 36 будинків пошкоджено.
Через бойовиків до гасіння пожеж у Луганській області не змогли залучити авіацію, повідомили в Луганській ОДА.
Україна звернулася до учасників ТКГ із проханням невідкладно встановити гарантії безпеки для польотів літаків ДСНС поблизу лінії зіткнення в Луганській області, де вирують лісові пожежі. За інформацією віцепрем'єр-міністра України – першого заступника голови української делегації Олексія Резнікова, звернення України повністю підтримав координатор ТКГ – представник ОБСЄ і надалі узгодили учасники засідання.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).