НАБУ про можливе знищення документів у НАЗК: Ця інформація очевидна

Представник НАБУ: Те, що знищують, – немає такої інформації
Фото: НАБУ / Facebook

Фігурантами досудового розслідування НАБУ стосовно Національного агентства з питань запобігання корупції є не тільки службові особи НАЗК, зазначив керівник другого підрозділу детективів НАБУ Олександр Карєєв.

Інформацію про те, що в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) знищують документи перед вірогідними обшуками Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), може бути підтверджено. Про це заявив керівник другого підрозділу детективів НАБУ Олександр Карєєв на брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна".

"Саме така інформація не надходила, однак ця інформація очевидна. Якщо є якісь сліди, то певні особи можуть їх знищити. Тобто можуть. Те, що знищують, – немає такої інформації, однак те, що можуть, – це, напевно, розумній людині зрозуміло", – сказав він.

На запитання, чи є докази зв'язків фігурантів скандалу в НАЗК з Адміністрацією Президента України, Карєєв зазначив, що є інформація, яку під час досудового розслідування "підтвердили".

"Це стосується не тільки службових осіб Національного агентства з питань запобігання корупції", – заявив він.

Представник НАБУ відмовився уточнювати деталі розслідування, пославшись на можливу загрозу для заявників у справі.

"Українська правда" з посиланням на джерело повідомляла, що в НАЗК "почали знищувати документи, які можуть бути доказами протиправної діяльності співробітників".

14 листопада керівник департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя чиновників у НАЗК Ганна Соломатіна заявила, що агентство фальсифікує результати перевірок електронних декларацій. За словами Соломатіної, їй і двом її колегам пропонували, щоб рішення НАЗК спочатку розглядалися в Адміністрації Президента.

"Систему електронного декларування, на яку українці витратили стільки грошей, яку підтримували і підтримують європейці, на сьогодні повністю скомпрометовано... Насправді електронне декларування використовується для покривання лояльних до влади чиновників, розправи над неугодними і з метою збагачення голови та членів НАЗК. Результати перевірок фальсифікують", – розповіла Соломатіна.

У НАЗК повідомили, що Соломатіна в них більше не працює, і пригрозили подати до суду за поширення недостовірної інформації.

В АП заявили, що там немає людей, які могли б бути причетними до фальсифікації результатів перевірок електронних декларацій українських чиновників.

У Національному антикорупційному бюро України почали досудове розслідування за фактом можливого вчинення посадовими особами НАЗК дій щодо одержання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах.

Кабінет Міністрів створив Національне агентство з питань запобігання корупції в березні 2015 року. Запуск НАЗК був однією з умов одержання Україною безвізового режиму з ЄС. Агентство також займається аналізом електронних декларацій про доходи державних службовців.