"Нафтогаз України": У рішенні Стокгольмського арбітражу не йдеться про те, що ми винні "Газпрому" $1,7 млрд
Усупереч твердженням глави "Газпрому" Олексія Міллера, арбітраж затвердив тільки принципи розрахунків між сторонами спору, не вказавши жодних конкретних цифр. Про це сказано в заяві НАК "Нафтогаз України".
У рішенні трибуналу при Стокгольмському арбітражі немає жодних цифр заборгованості Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" перед публічним акціонерним товариством "Газпром" (Росія). Про це повідомляє у Facebook прес-служба НАК "Нафтогаз України".
Так українська компанія відреагувала на заяву глави "Газпрому" Олексія Міллера про те, що виграш російської сторони в арбітражі становить $1,7 млрд.
"Окреме рішенні трибуналу при Стокгольмському арбітражі від 31 травня не вказує, що "Нафтогаз" повинен виплатити "Газпрому" $1,7 млрд або будь-яку іншу суму. У ньому не міститься жодних цифр щодо заборгованості між сторонами. У рішенні викладені принципи, за якими має бути розрахована ретроактивна компенсація за переплати "Нафтогазу", а також ціна для обсягів газу, отриманих, але не оплачених НАК у повному обсязі", – зазначили у прес-службі.
Трибунал запропонував "Нафтогазу" і "Газпрому" спробувати домовитися щодо сум взаєморозрахунків, зазначили в НАК "Нафтогаз України".
"Переговори тривають. Якщо сторонам не вдасться домовитися, то, як очікується, трибунал визначить суми самостійно", – повідомила прес-служба.
"Не читайте радянських газет", – резюмували в компанії.
1 травня стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив головні вимоги української компанії у спорі з "Газпромом": умову "бери або плати" скасовано; заборону на реекспорт скасовано; формулу ціни на газ переглянуто із 2014 року.
За словами прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, якби вимоги "Газпрому" в Стокгольмі задовольнили, збитки української сторони становили б $45 млрд.
У сумі $1,7 млрд Москва оцінювала борг української сторони "Газпрому" станом на 1 квітня 2014 року.
Заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв заявляв, що рішення Стокгольмського арбітражу у спорі з НАК "Нафтогаз України" було "швидше позитивним" для російської сторони. Він також спростовував інформацію, що суд скасував принцип "бери або плати".