Найєм: Грицак доручив з'ясувати деталі розслідувань управління СБУ по боротьбі з корупцією щодо газотрейдерів
Нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм заявив, що всі матеріали за фактами втручання Служби безпеки України в роботу бізнесу зберуть і передадуть у військову прокуратуру з вимогою провести розслідування щодо першого заступника голови СБУ Павла Демчини і його підлеглих.
Голова Служби безпеки України (СБУ) Василь Грицак доручив з'ясувати всі деталі розслідувань, ініційованих щодо газотрейдерів Головним управлінням з боротьби з корупцією і організованою злочинністю СБУ, яке очолює перший заступник голови відомства Павло Демчина.
Про це нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм написав у Facebook за результатами зустрічі із Грицаком парламентаріїв, які сьогодні провели мітинг біля будівлі Служби безпеки.
"Була непроста відверта розмова без купюр. За результатами зустрічі домовилися наступного тижня організувати першу зустріч бізнес-омбудсмена, представників бізнесу, членів парламенту та співробітників профільних підрозділів СБУ, за результатами якої створити постійно чинну групу з відкритим порядком денним про конкретні випадки конфліктів між СБУ і бізнесом. Голова служби обіцяв особисто бути присутнім на регулярних зустрічах і давати оперативну оцінку діям своїх підлеглих. Крім цього, голова служби доручив з'ясувати всі деталі розслідувань, ініційованих щодо газотрейдерів Головним управлінням з боротьби з корупцією і організованою злочинністю, очолюваним Павлом Демчиною. Результати перевірки буде оприлюднено", – написав він.
Нардеп додав, що всі матеріали за фактами втручання СБУ в роботу бізнесу зберуть і передадуть у військову прокуратуру з вимогою провести розслідування щодо Демчини та його підлеглих.
"Якщо чесно, дуже все це абсурдно. Я знаю безліч співробітників СБУ, які чесно виконують свою роботу, хворіють своєю справою. Я особисто знайомий із кількома офіцерами, які служать у зоні АТО і місяцями не бачать своїх дітей і дружин. Водночас за їхніми спинами, тут, у Києві, у будівлі на Володимирській сидять їхні "колеги", які використовують ті самі погони і службові повноваження для шантажу, вимагання хабарів у бізнесу і наповнення гаманців. Ці щурі ганьблять службу. Про це мародерство говорять депутати, кричить сам бізнес і вже відкрито пише преса", – зазначив Найєм.
Він додав, що силовики повинні "вийти з бізнесу".
"Пацюки будуть мародерствувати доти, доки у цих відомств є право порушувати і розслідувати справи на економічному ґрунті", – резюмував він.
Сьогодні під будівлею СБУ пройшов мітинг проти тиску на бізнес. Біля стін Служби безпеки зібралася приблизно сотня людей, зокрема народні депутати від Блоку Петра Порошенка Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, позафракційний нардеп Юрій Дерев'янко, екс-нардеп Єгор Фірсов, колишній заступник генпрокурора України Давід Сакварелідзе. Мітингувальники вимагали, щоб перший заступник голови СБУ Павло Демчина і міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів пішли у відставку через ситуацію з підвищенням цін на автомобільний газ. Після акції присутні на ній нардепи пішли на зустріч із Грицаком.
Із середини серпня на автозаправках в Україні почав дорожчати газ. Ціни зросли в середньому на 5 грн за літр. Видання "ЛІГАБізнесІнформ" писало, що за місяць на українських заправках середні ціни на автогаз зросли на 37% і продовжують зростати.
Експерт паливного ринку Сергій Куюн заявив, що ринок скрапленого газу в Україні переживає "хворобу росту", а ціни на заправках зросли через його залежність від Росії і величезну кількість нелегальних трейдерів. Він додав, що доведеться побудувати диверсифіковану систему постачання автогазом. "Смішно сьогодні чути, як деякі трейдери та спостерігачі звинувачують у кризі Росію – саме вона забезпечувала всі ці три роки все більші апетити українського ринку", – підкреслив експерт.
Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов заявив, що санкції СБУ проти деяких імпортерів не впливають на зростання цін на скраплений газ для автомобілів.
Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів через подорожчання доручив профільним міністерствам та відомствам провести перевірку на автозаправних станціях.
29 серпня прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав ситуацію на газовому ринку "диверсією проти України".
30 серпня середня ціна автомобільного газу в Україні зросла до 16,17 грн за літр, повідомляє EnKorr.