Найєм: Ініціаторами вбивства НАБУ були Порошенко і Яценюк. У них був мотив, намір і попередня змова
Нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм заявив, що президент України Петро Порошенко вступив у змову з екс-прем'єром Арсенієм Яценюком, щоб скоїти злочин із ліквідації Національного антикорупційного бюро України.
Президент України Петро Порошенко та екс-прем'єр Арсеній Яценюк підготували "вбивство" Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), проте не змогли довести справу до кінця з причин, які від них не залежать, написав нардеп від БПП Мустафа Найєм у блозі на "Українській правді".
"За злочин, зупинений не з волі злочинця, карають також як і за закінчений злочин. Законопроект БПП і "Народного фронту" містив у собі всі сценарії вбивства НАБУ. Його ініціаторами були не ті, хто його підписав, а лідери цих партій – Порошенко і Яценюк. У них був мотив, намір і попередня змова. У їхніх головах злочин мав уже закінчену форму", – підкреслив він.
Нардеп зазначив, що Порошенко і Яценюк розуміють природу і логіку взаємин із західними партнерами, проте готові були вступити в пряме протистояння з ЄС і США, позбавивши країну підтримки і кинувши Україну "на свавілля російської агресії".
"Ухвалення законопроекту порушувало одну з умов безвізового режиму і могло привести до припинення безвізу на невизначений строк, про що МЗС повідомили майже в прямій формі... До цього країну штовхала не опозиція і не "регіонали", а особисто Порошенко і Яценюк. Заради чого? Відповідь тільки одна – заради грошей і від страху втратити владу, контроль над групами і підтримку своїх команд", – заявив він.
На думку нардепа, зараз Порошенко і Яценюк безперешкодно керують великими потоками і розпоряджаються цілими галузями, і їм загрожує тільки НАБУ, яке може схопити чиновників "за руку і показати ці факти суспільству".
"Очолив боротьбу проти НАБУ особисто Юрій Луценко, публічні виступи якого не мають нічого спільного з тим, що він говорить і до чого він закликає за закритими дверима. Шкода, але генпрокурор виявився банальним інструментом у чужій грі... Тільки у хворій фантазії свавільника могла виникнути ідея розсекречення агентів, порівняння агента Катерини з Бориславом Розенблатом. Своїми діями він стрімко руйнує свою політичну кар'єру", – упевнений політик.
На думку Найєма, керівництво країни зупинило наступ, діставши "по руках" від українського суспільства та міжнародних партнерів, однак нападки на НАБУ та антикорупційні органи триватимуть, поки агентство не вдасться остаточно дискредитувати.
"Зараз важливо домогтися, щоб учорашній закон не просто було знято з порядку денного, а в принципі було відкликано. Назавжди. Але ще важливіше готуватися і переходити з оборонної позиції в наступальну. На всіх фронтах – у кабінетах, на трибунах, у своїй публічній комунікації і на наших акціях", – заявив він.
Політик зазначив, що багато українці втомилися, розчарувалися і чекають "дива із Заходу", однак реакція громадянського суспільства й активістів, частини чиновників і нардепів продемонструвала Заходу, що люди готові відстоювати антикорупційні органи.
"Заяви з Брюсселя і Вашингтона зіграли головну роль – нам удалося зупинити абсурд. Але ніякий захід не втрутився б у цю ситуацію, якби цього було не потрібно нам самим", – підсумував він.
6 грудня голови фракцій Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект №7362, яким пропонують надати Верховній Раді право висловлювати недовіру главам НАБУ, САП та членам НАЗК.
Згідно з ініціативою, питання про висловлення парламентом недовіри керівникам відомств можуть виносити на розгляд парламенту за пропозицією президента, Кабінету Міністрів або 150 народних депутатів. Висловлення недовіри вказаним чиновникам призводить до їх відставки.
Законопроект засудили міжнародна антикорупційна організація Transparency International, коаліція експертів "Реанімаційний пакет реформ" (об'єднує 80 організацій) і директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.
Екс-помічник заступника глави Пентагону з питань України та Євразії Майкл Карпентер зазначив, що буде рекомендувати скоротити всю урядову допомогу Вашингтона Києву, якщо Рада зважиться на звільнення директора НАБУ Артема Ситника.
Найєм заявив уночі 7 грудня, що в оновленому порядку денному сьогодні, розісланому секретарям фракцій, законопроекту немає.